Жодне з комунальних підприємств Івано-Франківська не отримало позитивної оцінки за публічність. ІНФОГРАФІКА

Жодне із комунальних підприємств Івано-Франківська не відповідає нормам публічності.

Про це на сьогоднішній прес-конференції розповіли громадські активісти, передає Станіславське ТБ.

Моніторинг франківських підприємств був проведений в рамках програми Transparency International та Open Governance Project.

Упродовж червня-липня 2016 року у восьми обласних центрах Західної України громадські активісти та експерти, на основі 20 індиакаторів, провели дослідження публічності комунальних підприємств.

Шляхом запитів на інформацію та пошуку відомостей у мережі інтернет учасники проекту збирали інформацію про діяльність комунальних підприємств восьми обласних центрів та склали рейтинг від найбільш закритих до найбільш публічних комунальних підприємств.

Максимальна кількість балів, яку могли набрати комунальні підприємства становить 40. З 10 досліджуваних комунальних підприємств тільки два набрало понад половину балів.

За результатами дослідження у Івано-Фрнаківську найбільшу кількість балів набрали такі КП:

1. Міська інвестиційно управляюча компанія 23 балів

2. Івано-Франківськводоекотехпром 20 балів

Проте, найменше балів отримали:

1. «Електроавтотранс» 8 балів

2. «Муніципальна дорожня компанія» 6 балів

2. Центр розвитку міста та рекреації 5 балів

Снимок

З 10 досліджуваних 6 комунальних підприємств мають свій офіційний веб-сайт. Проте, практика проведення публічного конкурсу на заміщення вакантних посад керівника комунального підприємства у м. Івано-Франківськ відсутня. Також, при одному комунальному підприємстві «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» утворено наглядову раду.

Деякі івано-франківські комунальні підприємства неприємно вразили своєю реакцію на наші запити на інформацію, зокрема:

● Івано-Франківськтеплокомуненерго

● Івано-Франківськміськсвітло

«Маю надію, що міський голова Руслан Марцінків нагадає керівникам комунальних підприємств про існування Закону України «Про доступ до публічної інформації» та про те що це комунальні, а не приватні підприємства. Від його політичного впливу залежить наскільки наші комунальні підприємства буду публічними. Зокрема, існує проблема у тому, що більшість керівників франківських КП не виконують рішення міської ради про публікацію обов’язкового переліку інформації на офіційному веб-сайті виконкому міської ради», – підсумувала громадська активістка Христина Зелінська.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську зникла безвісти медсестра, оголошено розшук. ФОТО
Наступна : “На піціцькій гітарі залабаєме вам мало”: пісня закарпатських музикантів про варош на Говерлі підкорює мережу. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×