Збанкрутілий агрохолдинг “Мрія” може продати свій елеватор на Прикарпатті

Один із семи елеваторів агрохолдингу “Мрія” в Городенці (Івано-Франківська обл.) може бути виставлений на продаж, повідомляє прес-служба компанії.

“Рішення про можливий продаж може бути прийняте з метою оптимізації активів і зниження боргового навантаження, воно враховує фактичну операційну діяльність компанії. Аудит активів показав, що даний елеватор не є стратегічно важливим для компанії”, – йдеться в повідомленні.

Зараз елеватором володіє компанія “Щедроти землі”, яка входить до складу агрохолдингу. Майно “Щедроти землі”, включаючи елеватор, перебуває в іпотеці Укргазбанку (Київ) в якості забезпечення кредиту. У зв’язку з процедурою банкрутства, ініційованої “Мрією” у жовтні 2015 року, на все майно “Щедрот землі” накладено мораторій. Будь-яке відчуження вищевказаного елеватора поза процедурою банкрутства є незаконним.

“Для вирішення ситуації, ситуації в правовому полі” Мрія “спільно із зацікавленими покупцями активно розглядає можливість погашення позики, взятого у Укргазбанку, за рахунок коштів, отриманих від відкритого та прозорого продажу елеватора, так як його ринкова вартість значно перевищує суму застави по кредиту”, – зазначає компанія.

Агрохолдинг заявив, що непрозорий продаж елеватора нижче його ринкової вартості завдасть шкоди не тільки “Мрії”, але і великій кількості міжнародних кредиторів, що підтримують агрохолдинг і процес реструктуризації. Його керівництво обіцяє докласти максимум зусиль, щоб можлива угода була здійснена в суворій відповідності до законодавства та з урахуванням інтересів усіх кредиторів.

Як повідомлялося, в серпні 2014 року “Мрія” повідомила про прострочену виплату близько $ 9 млн процентного доходу і близько $ 120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість холдингу перед всіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту становила близько $ 1,3 млрд.

У січня 2015 року операційний контроль над “Мрією” перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво.

Засновники холдингу, сім’я Гут, передали кредиторам права на 220 тис. Га землі, сім елеваторів і чотири зерносховища загальною потужністю зберігання близько 600 тис. тонн, картоплесховища потужністю 90 тис. тонн, два крохмальних заводи, насіннєвий завод, сім ферм з розведення ВРХ. Не перейшли під контроль кредиторів цукрові заводи, портовий термінал в Одеській області, дилерський та логістичний бізнес.

“Мрія” розраховує в 2016 році залучити у кредиторів $ 55 млн на поповнення оборотного капіталу, у тому числі на проведення весняних посівних робіт.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Вночі у центрі Івано-Франківська трапилась пожежа на балконі квартири
Наступна : Саакашвілі спростував зустріч з російським олігархом, каже, що у МВС підставили його

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×