У зв'язку з профілактикою матеріали на сайті не оновлюються.
Вибачте за тимчасові незручності.

Заради танців — хоч на край світу: юні танцівники з Івано-Франківська мріють перемогти на престижних світових турнірах

Івано-Франківські танцюристи Артур Равлик та Соломія Маргіта, які упродовж всіх ефірів дитячого талант-шоу “Маленькі гіганти” дивували і підкорювали серця телеглядачів, хочуть перемогти на престижних світових турнірах.

Кілька місяців увага українців у всій Україні була прикута до екранів телевізорів, адже в ефірі телеканалу «1+1» транслювали талант-шоу «Маленькі гіганти», в якому діти демонстрували свої унікальні таланти і доводили, що вони на рівні з дорослими можуть бути успішними. Серед їх учасників була неймовірна танцювальна пара з Івано-Франківська — вихованці професійної студії спортивного бального танцю «IDS», кандидати в майстри спорту України Артур Равлик та Соломія Маргіта. І хоча вони не перемогли в шоу, зупинившись за крок до фіналу, та в свої 12 років уже можуть похвалитися численними перемогами в найпрестижніших танцювальних конкурсах світу і, звісно, в безмежній любові до мистецтва танцю, повідомляє Станіславське ТБ з посилання на Галичину.

Майже як футбол…
За словами тренера зіркової пари Артура Равлика та Соломії Маргіти керівника студії танцю «IDS» Юрія Косовича, бальні танці нині неабияк популярні. Певною мірою на їхню популярність вплинули телепроекти, котрі з 2005 року почали активно транслювати українські канали. Звичайно, танцям за масовістю ще далеко до футболу, але з кожним роком все більше батьків прагне, щоб їхні дітки опанували цей граційний вид спорту та мистецтва. Крім того, за словами хореографа, наша країна завжди славилася своїми маленькими танцівниками.

«Україна є передовою країною з дитячих танцювальних дуетів до 12 років», — каже Юрій Косович.

Професійна студія спортивного бального танцю «Imperial Dance Studio», або ж скорочено «IDS», розпочала свою роботу 2011 року в Калуші. Соломія Маргіта є однією з перших учениць цієї школи. Через рік танцювальну залу відкрили в івано-Франківську, за рік — ще одну. Студія розвивається.

«У нас уже є послідовники, потужний викладацький склад, в Івано-Франківську функціонує чотири танцювальні зали, — розповідає керівник «IDS». — Ми ще на стадії росту. Колись мені видавалося, що через п’ять років все збудеться, але тепер розумію, що за цей період ми зробили лише перші серйозні кроки».

«IDS» — студія бального танцю, тут навчають азів та відточують майстерність виконання самби, ча-ча-ча, пасадоблю, віденського вальсу, фокстроту, квік-степу тощо. Втім, у школі є ще й напрям підготовки з хіп-хопу та естрадних танців.

“У нас багато вихованців, є успішні пари, але найвідоміша — Артур та Соломія, — розповідає керівник студії. — Наше ядро — спортивна група, 15 пар, які є дуже сильними, активними та конкурентними між собою, між ними завжди є боротьба та бажання вирізнитися. Але Артур та Соломія були найбільш жвавими, вони встигли це зробити першими. Ми працюємо в режимі «non-stop» 365 днів на рік, фактично кожні вихідні їздимо на змагання. Намагаємося брати участь у танцювальних зборах, школа живе активним життям незалежно від того, що відбувається навколо. Ми немов у вакуумі, як і будь-який вид спорту чи мистецтва, ми живемо у своєму світі, безвилазно перебуваємо в залах”

Заради танців — хоч на край світу
Захоплення танцями змінило життя Артура та Соломії. Щоб професійно займатися хореографією, діти переїхали з рідних міст до обласного центру. Щоб відточувати свою хореографічну майстерність, Соломія покинула рідний Калуш, Артур — Городенку.

«Заради танців готові переїхати хоч на край світу», — впевнено констатує Соломія.

Переїхали вони два з половиною роки тому. Тоді ж і утворили пару. Зізнаються, що іноді, буває, сваряться, втім, дуже швидко миряться. Тренер пари керівник студії танцю «IDS» Юрій Косович із Соломією Маргітою працює уже п’ять років, з Артуром Равликом — два з половиною. Він зазначає, що вони дуже хороші учні, які зреалізовують тренерську роботу.

«Ці танцівники за фізичними даними і ментальністю дуже імпонують одне одному, — коментує він. — Артур — танцювальний Ален Делон, Рональдіньо, а в Соломії дуже потужна енергетика, під час виступу вона вміє зробити так, щоб зала вибухала оплесками».

До захоплень танцями дітей підштовхнули їхні батьки.

«Мої батьки побачили, як я вдома танцюю і що у мене є задатки, тож віддали мене на цей вид спорту. У мене все виходило, тому я почала серйозніше займатися хореографією», — розповідає Соломія.

Своєю чергою, Артур зізнається, що заняття танцями за нього вибрала його мама.

«Спочатку я не хотів танцювати, мені більше подобався футбол, але мама наполягла на танцях. Нині я вже не хочу грати у футбол, танці стали головною справою мого життя. У футбол можна пограти і з однокласниками на уроці фізкультури», — каже Артур.

Ціна перемог
Танцювальний стаж у партнерів різний: у Соломії — майже п’ять років, в Артура — три. За цей час танцівники здобули чимало титулів та перемог: перше місце на чемпіонаті світу зі спортивних бальних танців у Парижі, друге — в Асені, третє — на «Блекпулі» в Англії.

«Блекпул» для бальних танців — це щось таке, як олімпійські ігри для будь-якого виду спорту, це ще престижніше, аніж чемпіонат світу», — роз’яснює Юрій Косович.

Танцівники переконані: щоб перемагати в престижних чемпіонатах, потрібно неймовірно багато працювати. Успіх у спорті має свою ціну.

«Треба йти на усі уступки, все робити заради танців, навіть колись не піти до школи, щоб поїхати на турнір, сходити на тренування», — зауважує Соломія.

Юрій Косович наголошує, що секрет перемоги в різних танцювальних чемпіонатах чи турнірах — не в кількості тренувань, а в комплексній підготовці.

«Це колосальна кількість годин, в тисячах годин тренувань. Крім того, дуже важливий момент, все ж таки, — це підхід і віддача самих спортсменів. Їхня свідомість. і чим швидше вони стануть свідомими, виконавчими, тим швидше збільшаться шанси, плюс момент досвіду. Щоб вигравати такі турніри, треба станцювати не один десяток змагань, виступити перед публікою, бути успішними на змаганнях, вміти аналізувати свої помилки, розвивати енергетику та артистизм. Це дуже великий комплекс. Наступний момент — колосальна підтримка батьків, має бути розуміння від найрідніших людей. Далі рецепт успіху — забуваємо про друзів, родину, дозвілля, забуваємо про все, окрім роботи. На це здатні одиниці. Тому й чемпіоном може бути лише один танцювальний дует», — констатує хореограф.

На запитання, що для них означає танець, мої маленькі співрозмовники відповідають без вагань і сумнівів: життя. В Артура та Соломії, окрім танців, немає інших захоплень. і це не дивно, адже на них просто не вистачає часу. А танцюють вони по п’ять годин на день.

«Колись ми набагато більше тренувалися», — спокійно констатує Артур.

Телевізійний досвід
Участь у «Маленьких гігантах» дозволила парі випробувати себе в інших танцювальних стилях і, звісно, додала популярності. За словами танцівників, найскладнішим етапом шоу був перший виступ на сцені перед суддями, а також півфінал, адже треба було за три дні поставити чотири номери.

«Також було важко, коли всі учасники шоу: танцівники, представники оригінального жанру, співаки збиралися разом для постановки спільної хореографії. Це був справжній балаган, тренерам було дуже важко нас заспокоїти», — згадує Соломія.

Артур і Соломія виступали в команді актриси ірми Вітовської, до перемоги їм не вистачило дуже мало, вони посіли почесне друге місце. Діти кажуть, що це їх не засмутило.

Загалом участь у шоу тривала два з половиною місяці. Для спортсменів, якими є Артур та Соломія, кожне тренування — на вагу золота, тому вони разом зі своїм тренером Юрієм Косовичем кажуть, що ідеальним варіантом було б, якби проект тривав лише два тижні. А так їм довелося багато надолужувати.

«Участь в талант-шоу має два боки медалі, — коментує тренер. — У плані спорту дуже складно, коли пара на два з половиною місяці випадає з процесу спортивної підготовки. Але в той же час вони стали більш артистичною та енергетичною парою, отримали самоствердження в суспільстві. Для них, думаю, було дуже важливо, як і для будь-якої успішної пари, отримати визнання в народних масах. Нещодавно Артур і Соломія дебютували вже в категорії «юніори-1» (діти від 12 років). Цей дебют був дуже успішним, незважаючи на те, що більшість часу, розрахованого на підготовку, вони провели на шоу. Ця пара перемогла на найпрестижнішому танцювальному турнірі в Україні «Kyiv Open». Після участі в шоу Артур і Соломія дуже змінилися: стали більш впевненими в собі, артистичними, що позитивно відображається на їхніх виступах. Попри всі «але» участь у шоу була для моїх вихованців позитивним досвідом: вони опанували нові стилі танців, відчули себе зірками».

Мрії в стилі танго
Попри численні спортивні титули та перемоги Артур та Соломія — все ж таки діти, яким властиво мріяти. Втім, мрії у танцівників дещо відрізняються від мрій їхніх однолітків. Їхні бажання є надзвичайно серйозними і більше схожі на чіткі плани, які вони впевнено реалізують у житті, аніж на дитячі ілюзії. Насамперед учасники «Маленьких гігантів» мріють стати відомими танцівниками, професіоналами своєї справи і, звісно, чемпіонами світу. Частина цієї мрії уже починає здійснюватися, втім, діти на цьому не зупиняються, адже вже цього року хочуть підкорити престижні танцювальні турніри, а саме: «UK» (Англія) та чемпіонат світу зі спортивних бальних танців у Парижі, а також пройти до фіналу категорії «юніори-2», діти до 14 років.

«Я бажав би тільки одне: щоб ми не зійшли з цього шляху, тому що в Соломії та Артура й справді велике майбутнє, — каже Юрій Косович. — Дуже хотілося б, щоб колись вже у них брали інтерв’ю як у відомих педагогів світового рівня та їхніх учнів, які теж були б уже дворазовими чемпіонами світу».

Від себе можу додати лише одне: мрії мають властивість здійснюватися, а ті мрії, за якими стоять численні тренування та наполеглива праця, не мають іншого вибору, як збуватися.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Калуші відбудеться автопробіг пам’яті Героїв Небесної Сотні
Наступна : Прикарпатська співачка опублікувала перші записки про вбивства на Майдані. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×