Забудовники позиваються до Івано-Франківського виконкому через призупинення будівництва “дев’ятиповерхового садочка” в Угорниках. ВІДЕО

В Івано-Франківському міському судді сьогодні відбулося третє судове засідання у справі скандальної забудови «дев’ятиповерхового садочка» в урочищі «Рінь», передає Станіславське ТБ.

Нагадаємо, до суду звернулася громадській організації «Культурно-освітнє товариство інвалідів «Зеленсад» з вимогою скасувати рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 10 грудня 2015 року №695.

Тоді виконком скасував містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, що були видані громадській організації на будівництво навчально-виховного комплексу інноваційної освіти в селі Угорники, урочище «Рінь».

Нагадаємо, конфлікт між забудовником та місцевими жителями триває від 15 грудня 2015 року. Селяни намагалися відвоювати невелику відпочинкову зону, яку забудовник відгородив парканом та навіть встиг вирити котлован. Тоді забудовник запевняв, що на місці майданчика має бути дитячий садок європейського рівня, розрахований на 60 дітей, а також приміщення для гуртків та спортивних секцій. Та й загалом будівля має являти собою комплекс від трьох до дев’яти поверхів.

Однак, під тиском громади та рішенню виконавчого комітету будівництво було призупинене. Наразі сторони конфлікту вирішують долю зеленої зони у суді.

Сьогодні під стінами міського суду громада урочища «Рінь» прийшла відстоювати своє право на зелену зону. Люди зібрали понад 200 підписів під колективним клопотанням, де виступають проти будівництва «дев’ятиповерхового садочка». Крім того, вони готові самостійно зарити котлован та відновити відпочинкову зону.

До слова, розглядом справи займається скандальна суддя Людмила Мелещенко, яка «прославилася» тим, що віддала у користування Ріяфету Гасімову земельну ділянку у районі міського озера.

Сторона позивача наполягає, що рішення виконкому є незаконним, необґрунтованим та прийнятим із порушенням. Мовляв, наразі виконавчий комітет без жодних обґрунтувань хоче скасувати близько трьохсот містобудівних умов та обмежень. Як доказ позивач вимагав долучити до справи скріншоти із інтернет видань, де була зафіксована відповідна заява міського голови Руслана Марцінківа. Однак, суддя не задовольнила клопотання громадської організації.

Натомість, представник позивача надав детальний план території від 11 серпня 2014 року, який суддя постановила долучити до справи. Крім того, до справи були долучені фрагменти генерального плану Івано-Франківська та села Угорники, а також витяг із аудіо запису виконавчого комітету, де зазначено, що даний проект рішення був внесений до порядку денного мером Русланом Марцінківом.

При цьому, стороні відповідача вдалося долучити до справи і двох свідків: депутата міської ради Віталія Мерінова та представника громади урочища «Рінь» Ореста Гамуляка.

За словами Віталія Мерінова на території, яка нині обгороджена будівельним парканом знаходилась відпочинкова спортивна зона: там стояли футбольні ворота, де молодь любила поганяти футбол.

Мерінов відзначає, що згідно генплану громадська організація отримала у користування земельну ділянку цілком безплатно. За його словами, він спілкувався із сільським голою, де йому цю інформацію підтвердили.

Після цього у суді постало питання для кого все ж призначений приватний садочок. Мерінов зазначив, що у селі Угорники вже є один освітній заклад для дошкільнят. Ще одна будівля наразі на стадії будівництва. Мовляв, будівництво приватного садочка та зверху над ним житлових квартир це виключно бізнес.

У свою чергу, представник позивача зазначає, що площа мікрорайону «Рінь» займає близько 25 га та у 2006 році була відведена трьом будівельним компаніям. Відтак, землю під будівництво розділили між собою ПП «Карпат-Інтур», компанія «МонолітБуд», а також приватний підприємець Єлизавета Соловей, яка являється дружиною народного депутата Юрія Солов’я.

Мовляв, на даній земельні ділянці, згідно генерального плану, запроектовано комплекс житлових проектів, тому згідно будівельних норм там має бути об’єкт соціального призначення.

Також позивач додає, що рішення про скасування містобудівник умов на дане будівництво було внесено на засідання виконавчого комітету за депутатських зверненням нардепа Юрія Солов’я. Цю інформацію підтвердив і представник відповідача. Мовляв, звернення народного депутата було підписано 9 грудня, а рішення, що стосується будівництва було прийняте 10 грудня. Також було встановлено, що відповідне рішення на засідання виконкому особисто вніс міський голова.

У свою чергу, представник Департаменту містобудування та архітектури, який виступає у судовій справі третьою стороною зазначив, що містобудівні  умови та обмеження були видані громадській організації у зв’язку із тим, що окрім навчальних приміщень, планується певна житлова площа, що суперечить генеральному плану.

Наразі, наступне судове засідання відбудеться  24 березня.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську чоловік, який зберігав у себе наркотики, відбувся 4-місячним арештом
Наступна : У Коломиї відзначили 202-гу річницю від Дня народження Тараса Шевченка. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×