З агітаційних наметів Руслана Марцінківа поширюють маніпулятивні листівки – ОПОРА

Вчора, 12 листопада спостерігачу ОПОРИ в Івано-Франківську в кількох агітаційних наметах кандидата на посаду мера від ВО «Свобода» Руслана Марцінківа вручили листівки неоднозначного змісту.

У листівці під назвою «Права виборця» один із пунктів застерігає франківців від голосування за не франків ця.

«Якщо «лихий поплутає» і Ви ненароком проголосуєте не за івано-франківця, то зможете здати зіпсутий бюлетень голові комісії і отримати чистий для повторного голосування», – йдеться у листівці. Нагадаємо, опонентом Руслана Марцінківа на виборах міського голови є кандидат від БПП «Солідарність», нардеп Ігор Насалик, екс-мер Калуша, який не є мешканцем Івано-Франківська. Інший пункт листівки запевняє франківців, що бюлетень можна отримати, пред’явивши паспорт, або довідку, що його заміняє.

5733589f-e1c5-4bdf-bd7b-7b43527a8a38

«У даний листівці, яка інформує про права виборців та містить контакти, куди звертатись у випадку виявлення порушень, п’ятий пункт є певною мірою маніпулятивним, оскільки ним виборцю нав’язується думка, що бюлетень з голосом за іншого кандидата є зіпсованим, – зауважує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині. –  Крім того третій пункт, в якому йдеться про те, що у випадку відсутності паспорта виборець може пред’явити «довідку що його заміняє» є дезінформативним, оскільки закон не передбачає ніяких довідок, які можуть бути підставою для видачі бюлетеня».

Частина 2 статті 3 Закону України «Про місцеві вибори» говорить про те, що виборець може реалізувати своє активне виборче право на підставі документу, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах. «Закон чітко зазначає, що такими документами є паспорт громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України). Інших документів, які можуть бути підставою для отримання виборчого бюлетеня законом не передбачено», – наголошує Іван Маруняк.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “Самопоміч” у другому турі виборів міського голови підтримала Ігоря Насалика – заява
Наступна : Мережу підірвав кумедний кліп про москалів

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×