З 1 вересня учнів початкової школи оцінюватимуть по-іншому: опубліковано список нововведень

Міністерство освіти і науки України оприлюднило нові вимоги оцінювання учнів 1-4 класів, які мають застосовуватися в школах вже з 1 вересня.

Згідно зі змінами, з нового навчального року оцінювання стало конфіденційною інформацією, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків. Навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтингів.

Каліграфічне письмо не буде оцінюватися. Лишилася тільки вимога, що письмо має бути охайним та розбірливим. Також учням не будуть знижувати оцінки за «неправильний» відступ кількості клітинок та рядків. Із переліку вимог також вилучено щомісячну оцінку за ведення зошитів.

«Вчитель має навчити дітей культурі письма і правилам оформлення робіт, але кількість клітинок і форму підписання зошитів не повинно регламентувати Міністерство освіти і науки», – заявив головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Алевтина Лотоцька, яку цитує прес-служба міністерства.

Домашні завдання не повинні задавати на вихідні, святкові дні й канікули, а обсяг таких завдань обмежили. Зокрема, у перших класах домашніх завдань не повинно бути зовсім, в 2 класі – не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі – за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі – за 1 годину 30 хвилин.

У Міносвіти нагадали, що оцінювання в 1 класі немає, а 2 клас також може не оцінюватися за рішенням педагогічної ради школи.

З інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, основ здоров’я, фізкультури, та трудового навчання учні балів не отримуватимуть.

Щоб понизити психологічне напруження у першокласників, до формування навички письма рекомендується користуватись простим олівцем. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. Час переходу на кулькову ручку визначає сам учитель індивідуально для кожної дитини.

Вчителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді (у 1 класі). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

Нові вимоги до оцінювання учнів 1-4 класів опубліковані на сайті Міносвіти.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У маленьких містечках Івано-Франківщини з’являться центри безоплатної правової допомоги
Наступна : Інститут національної пам’яті запропонував перенести дату святкування Дня прапора

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×