socico

Яремчанські підприємці наживаються на шкільному харчуванні

Громадська Організація “Центр “Антикорупційна Платформа” провела розслідування у сфері надання послуг на шкільне харчування. Виявилось, що 3 підприємця на Яремчанщині придумали незамислувату схему для того, щоб виграти тендери на обслуговівання шкільних їдалень.

Наприкінці липня 2015 року було оголошено три тендери на закупівлю послуг гарячого харчування в шкільних їдальнях. Замовниками виступили три загальноосвітніх школи I-III ступенів Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, а саме Микуличинська, Яремчанська та Ворохтянська. Участь у всіх вищезгаданих закупівлях брало троє приватних підприємців – ФОП М.В. Савчук (ЄДРПОУ 2435800368), ФОП О.С Григорчук (ЄДРПОУ 2231023248) та ФОП Л.В. Могилевич (ЄДРПОУ 2888411157).  З державного бюджету на обід для одного учня виділяється 6 гривень. Відповідно до кількості учнів, в Микуличинській ЗОШ очікувана вартість предмета закупівлі склала 167 653 грн., в Яремчанській ЗОШ №1 – 132 890 грн., а в Ворохтянській ЗОШ – 110 567грн.

Цікаво, що приватний підприємець Л.В. Могилевич під час процедури запиту цінових пропозицій встановив ціну на один обід для Микуличинської ЗОШ 7 грн., для Яремчанської ЗОШ №1 7,50 грн., а от для Ворохтянської ЗОШ його пропозиція вартості одного обіду склала 6 грн. (загальна сума 110 567 грн., що дорівнює розміру бюджетного призначення). Саме в останньому тендері пропозиція даного підприємеця була акцептована.

Відповідно, фізична особа-підприємець М.В. Савчук встановив у своїх пропозиціях для Яремчанської ЗОШ №1 та Ворохтянської ЗОШ ціну на один обід для учня у розмірі 7 грн., а от для Микуличинської ЗОШ – 6 грн. (загальна сума – 167 652 грн.) Тендерним комітетом Микуличинської ЗОШ було прийнято рішення про акцепт вищезгаданої пропозиції як найдешевшої.

Останній з учасників ФОП О.С. Григорчук запропонував тендерним комітетам Микуличинської ЗОШ та Ворохтянської ЗОШ ціну за один обід – 8 грн. Натомість, пропозиція цього ж підприємця для Яремчанської ЗОШ №1 склала 6 грн за один обід і стала акцептованою (загальна сума – 132 890 грн.).

Вищенаведені факти свідчать, що ці підприємці мають змогу отримувати максимальний прибуток від перемоги у тендерній закупівлі.

Виникає підозра, що учасники конкурсних торгів перебувають у зговорі, розділивши між собою ринок надання послуг гарячого харчування в їдальнях шкіл Яремчанської міської ради. Цим самим вони порушують пункт перший Статті 3 Закону України “Про здійснення державних закупівель”.  

У зв’язку з цим, ГО “Центр “Антикорупційна Платформа” готує відповідні скарги і звернення до державних органів регулювання та контролю у сфері закупівель з проханням здійснити перевірку вищезгаданих тендерів на дотримання Закону.

Джерело: Антикорупційна Платформа

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Галицькій РДА обговорили проблемні питання гуманітарної сфери
Наступна : У вересні відзначатиметься 600-річчя надання магдебурзького права м. Рогатину

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×