Як українські еко-ініціативи рятують Землю

Збирай батарейки, пізнавай альтернативні джерела енергії, прибирай парки та рятуй водойми − знайомтесь з українськими еко-ініціативами.

Зробимо Україну чистою

Щороку громадська організація «Зробимо Україну чистою» координує  масове 1-денне прибирання по всій країні. Проект стартував понад 5 років тому. У квітні 2014 в такому прибиранні взяли участь понад 170 000 учасників з 1 000 населених пунктів України. Вдалося зібрати майже 15 000 м3 сміття, 20% якого пішло на переробку. За словами організаторів, мета еко-руху – виховати любов до навколишнього середовища.

Ініціатива «Зробимо Україну чистою» є частиною світового руху Let’s Do It, World, який об’єднав людей із понад 100 країн світу.

Ecomap

Екологічний проект, що планувався Всесвітнім фондом природи в Україні як платформа для об’єднання зусиль громади й неурядових організацій для покращення стану навколишнього середовища.

У результаті створили екологічну карту України, завдяки якій кожен охочий може позначити екологічну проблему на карті, а також дізнатися, як її вирішити. Усе орієнтується на практичні дії: побачивши проблему, ви можете спробувати вирішити її з однодумцями. У підрозділі «Ресурси» активісти зібрали загальну інформацію про те, як організувати прибирання в парку, домогтися ліквідації незаконного звалища та розпізнати браконьєрську ялинку.

«Природа понад усе»

«Природа понад усе» − це об’єднання незалежних журналістів та активістів, які разом популяризують ідеї біоцентризму, прав тварин, синтез глибинної та соціальної екології.

Спілка, створена ще у 2008 році, виступає проти приватновласницького руйнування довкілля, пригнічення людством усіх інших видів живого на Землі, а також проти всіх форм соціальної та расової дискримінації.

Активісти поширюють інформацію про різноманітні екологічні порушення, проводять свої розслідування та підтримують екологічні  ініціативи.

еко

Zelenew

Українське соціальне підприємництво, що переробляє використаний пластик на нові речі за бюджетною технологією нідерландського дизайнера Дейва Хаккенса. Перший ресайклінг (переробка) в Україні працює просто: пластик подрібнюється, нагрівається та запікається у відібраній дизайнерській формі.

Екологічне підприємництво стартувало у Львові та планує поширити свою діяльність в інших містах України. Автори інноваційного проекту зібрали гроші на спеціальне обладнання на українському спільнокошті.

За словами організаторів, технологія переробки настільки гнучка, що нагадує ручний 3D-принтер, яким можна виготовляти нові цікаві вироби.

Greencubator

Ініціатива, що працює задля творення енергосвідомої країни. Наразі сферами роботи команди є енергетична освіта, підприємництво, соціальні інновації та медіа-ініціативи для сталої енергетики. Таким чином виник навчальний Energy Camp і Tesla Camp. Творці заохочують пропонувати свої енергетичні проекти та перетворювати Україну в енергетично конкуретну державу.

«Здавай батерейки»

Некомерційний рух людей різних професій, які об’єдналися, аби створити пункти збору відпрацьованих батарейок. Окрім цього, активісти хочуть налагодити відправку використаних батерейок на кінцеву преробку на заводі утилізації.

Наразі головна мета проекту − створення більшої кількості пунктів збору батерейок в особливо людних місцях: торгових центрах, офісних центрах і т.д.

«Мама-86»

Екологічне об’єднання, яке існує ще з 1990 року. Причиною створення екологічно-захисної організації стала Чорнобильська катастрофа. Сьогодні пріоритетним напрямком роботи спільноти є реформа екологічної політики, розширення доступу громадян до безпечної питної води, а також зниження ризику впливу хімічних речовин на здоров’я людей і навколишнє середовище.

Джерело: Студвей

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В історичному центрі Калуша на згорілих кістках та залишках оборонного муру зводять будинок. ВІДЕО
Наступна : WBO позбавить Флойда Мейвезера титулу

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×