Поділитися власними думками з приводу значущості послань Митрополита Андрея Шептицького, провести паралелі між значенням книжного слова у різні часи, окреслити значення постаті Митрополита для молодого покоління українців зібралися представники обласної влади, науковці, видавці, письменники, громадські діячі та майбутні священнослужителі. Зокрема, до обговорення долучилися голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран, громадський діяч Віталій Перевізник, журналіст і диякон Роман Коляда, директор обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. Франка Людмила Бабій, видавець Петро Мелень та викладач Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Олег Жерноклєєв, передає Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу ОДА.
Як зауважив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ігор Дебенко, сьогодні не вгасає цікавість дослідників до постаті Андрея Шептицького, його повчань, наукової роботи, громадської діяльності. Послання митця й досі не втрачають актуальності, і особливо сьогодні, коли для українського народу питання національної і духовної єдності є особливо важливими. Відтак, на переконання Ігоря Дебенка, духовна спадщина Митрополита могла б слугувати своєрідним дороговказом на шляху до розбудови сучасної Української держави.
Про своє перевтілення в образ Андрея Шептицького у кінострічці «Владика Андрей» кінорежисера Олеся Янчука розповів Сергій Романюк. Зокрема, актор поділився спогадами про роботу у кінокартині та повідав присутнім про глибину життєвих поглядів, які довелося зіграти у стрічці.
Розмірковували науковці і про сучасні виклики, що стоять перед українцями, зокрема, про вплив європейських принципів розвитку суспільства на молоде покоління. Як зауважив викладач Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Олег Єгрешій, в сучасних реаліях тотальної модернізації українському народу важливо не втрати своєї ідентичності, самобутньої цінності та одвічних традицій. А ввійшовши до європейської спільноти, намагатися популяризувати багатовікову культуру на теренах західноєвропейських країн.
На завершення полеміки учасники круглого столу зійшлися на думці, що українцям необхідно вивчати творчу спадщину Андрея Шептицького, ставати ретрансляторами його ідей, позаяк лише соціокультурна та просвітницька справа ладні об’єднати націю в єдине ціле.