Як 100 років тому виглядала Івано-Франківська філармонія. ФОТО

Приміщення Івано-Франківської філармонії було зведене у 1891 році, в пишному архітектурному стилі за проектом інженера міської залізниці Юзефа Лапінського.

Він став переможцем конкурсу проектів театральних будівель на замовлення музичного товариства ім. Стефана Монюшка. На той час це приміщення призначалося для театру і було архітектурною окрасою Станиславова.

Вигляд філармонії до Першої світової віни. Фото Роберта Еріка

Під час Першої світової війни будівлю була зруйнована. Ґрунтовна реконструкція театру відбулася наприкінці 1920-х років минулого століття за проектом Станіславського архітектора Станіслава Трелі. У 1929 році завершили реконструкцію, яка виявилася невдалою,— зникли баня і портик, всі вікна зробили прямокутними, пластичні прикраси зникли, натомість з’явився масивний балкон. Тогочасний вигляд будівлі зберігся і до сьогодні, передає Станіславське ТБ.

Філармонія після реконструкції за часів Другої Речі Посполитої. В такому вигляді будівля збереглася до нашого часу. Фото Роберта Еріка

У листопаді 2010 р., через 4 роки будівництва,[4] відкрили добудову до приміщення обласної філармонії вартістю в 7 млн грн.,— адміністративний корпус і сучасні звукоізольовані приміщення для репетицій.

/за матеріалами української Вікіпедії

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : З середмістя Івано-Франківська зникли скандальні атракціони
Наступна : У Калуші поліція розкрила крадіжку з помешкання

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×