Вже 10 років з Бурштина невідомо куди вивозять чорнозем

Про це повідомив Остап Кохан під час сесії Бурштинської міської ради сьомого скликання, передає Станіславське ТБ з посиланням на “ГК“.

«З приводу продажу землі Марусячину. Вже близько 10 років вивозиться коло нього земля. Був викопаний став у якому немає води. І зараз вони копають від чагрівської дороги вниз, як до Настишино (село за Бурштином, – ред.). Звідти вивозять землю у білий день», – заявив пан Кохан.

За його словами у міліції вже є декілька заяв з цього приводу, але вона не реагує. Він розповів, що телефонував у Київ на «гарячу лінію», але звідти перенаправили у Бурштин і була приїхала навіть міліція, але результату так і немає.

Після його заяви депутати та міський голова почали міркувати, що з цим робити. З’ясувалося, що більшість депутатів знають про вивіз землі з Бурштина, кажуть, що пробували колись це зупинити, але не вийшло.

Остап Кохан запропонував написати запит у прокуратуру, щоб вона розслідувала цей факт.

«Десятки тисяч кубів вивезено землі. В основному вивозять в Івано-Франківськ та у бік Львова. Я думаю, що вся Пасічна вже засипана бурштинською землею, – наголосив він. – Я розумію, що у Франківську є “плечі”. Але це наша земля. Ми можемо їм заборонити її вивозити».

За його словами, коли був «шум» з цього приводу, то машини вивозили землю полем, щоб ніхто не бачив. А бурштинець, який має неподалік город розповів, що на чагрівській дорозі на площі приблизно декілька десятків гектарів зібрано весь чорнозем аж до білої глини.

«То така колова ситуація. Якщо ви кажете, що вже 10 років вивозять, то я так розумію, що міська влада сама без прокуратури нічого не може зробити. Ну як я його можу заставити з депутатським корпусом не вивозити землю?», – аргументувала Роксолана Джура.

Депутат Ігор Дулик повідомив, що Марусячину земля виділена під будівництво ставків і згідно з законом він має право зняти верхній шар землі. Але міська рада має описати скільки там було забрано землі і тоді цю землю треба розсіяти по полях для підняття родючості земель. А з таким вивозом землі, на його думку, треба щось робити.

Відтак Дулик зазначив, що громадянам треба звернутися до міської ради і тоді підключаться депутати та звернуться в прокуратуру та інші органи.

Однак Ігор Карвацький розповів, що таким чином депутати пробували поставити Марусячина на місце ще за каденції попереднього міського голови, але нічого не виходило.

«Все закінчувалося в межах області. Вишиванюком. Перед обласною адміністрацією вся земля від Марусячина. Тут треба тільки широкий розголос в області, на всіх телеканалах, інтернет-ресурсах і щоб він дійшов до Києва. Як тільки достукаємося до Києва, то тоді й можливо буде результат», – резюмував він.

Читайте також: У Бурштині відбудеться рок-концерт на підтримку воїнів АТО

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : ДТП в Києві: бетонозмішувач провалився під асфальт. ФОТО
Наступна : В Івано-Франківську провели спеціальні навчання з нагоди Міжнародного дня слуху. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×