Людям треба остерігатися, коли перед виборами роздають гречку, – Віталій Світлик

Вчора, 19 лютого, спікер Верховної ради Володимир Гройсман оголосив про вихід з коаліції фракції “Самопоміч”. Днями з коаліції вийшла фракція “Батьківщина”. Тобто коаліція в парламенті розпадається і в ЗМІ масово заговорили про можливі вибори до Верховної Ради.

Нагадаємо, 16 лютого депутати Верховної Ради України визнали роботу уряду Яценюка незадовільною, проте так і не змогли відправити його у відставку. “За” висловлення недовіри Кабінету Міністрів проголосували 194 депутатів при необхідних 226. До слова, лише два прикарпатських нардепи проголосували за відставку уряду “камікадже”. 

Читайте також, Луценко до Яценюка: В час війни камікадзе треба використовувати за призначенням.

Журналісти Станіславського ТБ поспілкувалися щодо політичної ситуації в країні з координатором громадського руху “ЧЕСНО” в Івано-Франківській області Віталієм Світликом.

– Багато факторів вказують на те, що коаліція розпалася і “не за горами” можливі парламентські вибори. Чи є вірогідність виборів у Верховну Раду цього року?

Звичайно, на травень сумніваюся, що вибори будуть, тому що вони триматимуться до кінця, оскільки вони знають, що їхні рейтинги суттєво впали. Що опозиційний блок має зараз достатньо велику підтримку у громадян східних та південних областей України. Тому вони будуть триматися скільки зможуть, але ми бачимо, що коаліція з кожним днем все більше і більше сипиться: виходять люди, складають мандати, виходять фракції з коаліції. Вони втримуються різними методами, але, я думаю, що вони так довго не протягнуть.

– Тобто вірогідність велика, що цього року будуть парламентські вибори?

Дуже велика вірогідність, оскільки ми бачимо, що уже запускають нові проекти, для прикладу, Саакашвілі починає свій проект. Створюються нові партії, які починають рекламуватися і поступила також інформація від депутатів БПП, що їм сказали готуватися на вибори. Деякі прикарпатські нардепи почали активно об’їжджати округи, тобто вони починають працювати, оскільки вірогідність виборів є.

– Щодо рейтингів, хто має найбільшу підтримку, у кого рейтинги впали, у порівнянні з минулими парламентськими виборами?

По рейтингу, я думаю, перше місце візьме БПП, партія «Солідарності», друге, я так чогось відчуваю, буде у «Опозиційного блоку», третє – «Батьківщина», ну а далі там треба дивитися ближче до виборів, тоді будемо бачити хто як спрацює, як буде набирати рейтинги. Знаємо, що на минулих парламентських виборах також ніхто не знав, що Яценюк набере, але за два місяці до виборів він створив нову партію і вони взяли ледь не перше місце по мандатах. Тому цього разу на місці “Народного Фронту” може вистрибнути нова політична сила.

– Чи є попит у суспільстві на нові політичні сили?

Запит є завжди, оскільки ми бачимо, що люди розчаровані теперішньою політикою, яку веде Арсеній Яценюк і Петро Порошенко і нічого не здійснюється на краще і тому попит, звичайно, є. Не забуваємо, що ці дві партії мають більше 250 депутатів, якщо в них впаде рейтинг, значить хтось буде перетягувати ці мандати на себе. Тому, звичайно, попит на нових людей був і буде. Саакашвілі, який старається навколо себе об’єднати менш потужні партії як «Демальянс», «Сила людей», і планує зробити один сильний рух, щоб привести своїх людей у депутатське крісло. Валентин Наливайченко, який давно запускає новий громадсько-політичний проект та багато інших, які мають чітку проукраїнську позицію і готові поборотися на виборах. 

– Що можуть принести нові вибори і новий парламент Україні?

Людям (Ред. – виборцям), як завжди, треба остерігатися, коли перед виборами починають видавати якісь соціальні пільги, якісь гречки – це вже відбувається підкуп, щоб в подальшому цей чоловік, який вже проплачується відбив собі ці гроші, заробив у сто разів більше. Наші люди, як здебільшого завжди, цього не розуміють і дуже часто “купляються” на такі провокації. Тому рух ЧЕСНО буде закликати  і працювати в цьому руслі, щоб показати людям правду. Що у Верховну Раду треба обирати не тих людей, які дали їм якісь матеріальні блага, а ті, за якими вже є якась пророблена робота, досвід менеджерський, щоб розуміли, що вони йдуть туди робити і треба судити по їх біографіях минулих, що було ними зроблено.

– Чи не будуть ці парламентські вибори равеншем екс-регіоналів?

Це дуже велика вірогідність, тому я і говорю, що тримають якомога довше цю коаліцію, тому що вони розуміють, що «Опозиційний блок» почав набирати і має великі рейтинги, щоб бути в більшості. Ми розуміємо, що все ж таки на західній Україні є проєвропейське направлення, але більша скупченість виборців знаходиться на сході України. В центрі в “Опозиційного блоку” є суттєва підтримка, оскільки, як ми пам’ятаємо, за їхнього правління в нас долар був навіть по 8 і коли прийшли інші, то ми маємо девальвацію гривні, ми маємо підняття комунальних тарифів. Звичайно, що «Опозиційний блок» буде використовувати такі дані, тобто “за нашого правління який був долар, а який зараз, які були ціни на комуналку?” Звичайно ці піартнологи будуть працювати в тому, щоб якомога більше показати людям, які невдалі реформи було проведено цим урядом. Тому є великі шанси, що «Опозиційний блок» набере більшість у майбутньому парламенті. Через те вони і підтримують цю коаліцію на плаву, хоч вона є дуже хиткою.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську подружжя переселенців хоче створити будинок сімейного типу для сиріт з Луганщини
Наступна : На Майдані виникла сутичка між поліцією та людьми у камуфляжі, що намагались встановити намети. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×