“Відомі особистості знову ожили”: в Івано-Франківську презентували ювілейну виставку Івана Лободи. ФОТО

Днями в Івано-Франківську у приміщенні Музею мистецтв Прикарпаття відбулося відкриття виставки з нагоди поважного ювілею 90-річчя художника Івана Лободи.

Полтавчанин Іван Лобода – художник з цікавим та багатим творчим доробком, життєва стежина якого привела талановитого випускника Київського  художнього інституту до Івано-Франківська, де він, завдячуючи непересічному таланту та продуктивній копіткій праці зреалізувався як митець з гучним ім’я, повідомляє Станіславське ТБ.

За роки творчості він проявив себе як відмінний портретист. Його доробок також складають твори виконані у жанрах натюрморту, тематичної картини та пейзажу. Однак, варто зазначити, що портрет у його творчості все ж відіграє ключову роль, саме у цьому жанрі митець зреалізувався найповніше.

Всього у музеї зберігається 43 живописних полотна, що свого часу були закуплені в автора. На виставці було представлено 21 твір Івана Лободи з фондової збірки Музею мистецтв Прикарпаття. Також для постійного огляду в експозиції демонструється олійне полотно митця “Чорногора” (1966).

На картинах художника знову ожили такі відомі особистості як Іван Франко, Микола Лисенко, Леся Українка, До кола тих, чиє обличчя майстерно зафіксував для історії Іван Лобода входять люди різного віку, професії, соціального статусу та визнання. Більшість з них митець малював з натури. Тут можна було побачити і колоритні образи гуцулів. Його портрети вражають майстерністю виконання. Недарма кажуть, що очі – дзеркало душі, саме ця деталь передана митцем найбільш досконало, що дозволяє глядачеві немов прочитати людину на полотні.

“Ця виставка покликана нагадати про цю непересічну особистість, який малює в такі манері, як зараз мало хто працює. Кращого виконавця портретного жанру на Західній Україні немає”, – зазначають організатори

Родзинкою виставки став автопортрет Івана Лободи. Супроводжувала художника і його дружина, яку Іван неодноразово зображав на картинах. 

“Я здивований такій виставці. Я дивлюсь на ці картини, і розуміючи, що це мої роботи, я бачу тут шедеври портретного мистецтва, який є хоч і найскладнішим, проте найцікавішим з-поміж інших жанрів”, – ділиться художник

Слід зазначити, що вправна реалістична манера письма Івана Лободи є запорукою того, що його твори імпонують і пересічним глядачам, і колегам із середовища митців. 

  • Автопортрет

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Франківський «Тепловик» грає у нічию із дублерами львівських «Карпат». ФОТО
Наступна : У Коломиї хочуть перейменувати вулиці, названі на честь російських культурних діячів

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×