Ми вам сквер, а ви нам забудову: на що готовий піти “Вамбуд”, аби завершити скандальне будівництво біля міського озера

В Івано-Франківську зелена зона навколо міського озеро уже давно стала ласим шматочком для місцевих забудовників. По факту, територія, яка належить громаді міста перебуває в оренді ряду підприємств та організацій, серед яких фігурують прізвища не тільки місцевих чиновників, але і народних депутатів.

Майже рік тому в Івано-Франківську стартувала безпрецедентна акція задля порятунку відпочинкової зони у центрі міста. Буквально за кілька днів місцеві активісти, правозахисники та депутати об’єдналися в ініціативу «Вільне озеро» з єдиною вимогою – звільнити міське озеро від незаконних забудов, пише Станіславське ТБ.

Нагадаємо, конфлікт розгорівся після першого засідання комісії по уточненню генплану міста, яка дозволила здійснювати будівництво багатоквартирного житлового комплексу на території міського озера зі сторони вулиць Ленкавського, Південний бульвар та Гурика. Тоді місцевий забудовник Микола Ковальчук представив проект забудови району компанією «ВамБуд», де третина території припадала на будівництво багатоповерхівок.

Мова йде про земельну ділянку, розміром 6 га, яка на той час перебувала в оренді у двох орендарів: 1,88 га – було передано тодішньому депутату міської ради і приватному підприємцю Ріафету Гасимову і 4 га – орендувала компанія ТзОВ “Гаразд-Україна”, директором якої є Костянтин Бородайко.

Якраз навколо земельної ділянки, орендарем якої виступав підприємець Гасимов, а підрядником будівництва стала фірма “Вамбуд” і виник найбільший спір. Під час громадський обговорень вияснилося, що згідно умов договору на скандальній території повинен з’явитися відпочинково-спортивний комплекс із житловими будинками та закладами громадського харчування.

12980776_976318455784260_1655227470_o

Однак, на місці майбутньої забудови ще кілька років тому знаходилось невеличне озеро (по вулиці Ленкавського), яке у 2014 році компанія «Вамбуд» засипала під будівництво. Пізніше активісти запевнили, посилаючись на управління водних ресурсів, що ніяких приписів у компанії на ліквідацію водного об’єкта не було.

Далі активісти відстоювали зелену зону біля озера на сесії міської ради. Тоді депутати стали на сторону громади і не погодились продовжити договір оренди на територію для Гасимова. На відміду від депутатів, Івано-Франківський міський суд прийняв рішення на користь підприємця, але пізніше Львівський апеляційний суд скасував його. 

Цього тижня питання забудови території навколо міського озеро у районі вулиць Ленкавського та Гурика знову стало на порядку денному. Так, цього разу ініціатором «мирних перемовин» виступив сам забудовник .

Керуючись чи то попереднім гірким досвідом, чи то обов’язком депутата міської ради, однак на цей раз Микола Ковальчук вирішив зустрітись із журналістами напередодні можливого інциденту. Директор будівельної компанії «Вамбуд» призначив так звану зустріч без «диктофонів і камер» просто на місці скандальної забудови.

Питання було одне – що робити із територією навколо озера. На фото видно, що вигляд у неї м’яко кажучи занедбаний. Збоку видніється будівельний паркан, де забудовник планує здійснювати будівництво багатоповерхівок. Біля нього місцеві протоптали імпровізовану дорогу, – решта – суцільне сміття, тони насипаної землі, де колись було озеро та зелені хащі.

Тут Ковальчук пропонує місту по факту домовитись на мирних умовах: громада дозволяє закінчити будівництво багатоквартирного житлового комплексу, натомість забудовник обіцяє облаштувати відпочинкову зону. Ковальчук каже, що готовий віддати місту близько 0,7-0,8 га та навіть облаштувати за свій рахунок відпочинкову зону або сквер. Мова йде про земельну ділянку, на території якої ще кілька років тому було озеро, і яке компанія засипала для будівництва.

За його словами, згідно генерального плану ця територія призначена під зелену зону, натомість, у земельному кадастрі цільове призначення земельної ділянки – житлова та громадська забудова. Мовляв, коли ми передаємо цю землю місту, то відразу під час сесії Івано-Франківської міської ради буде прийматися рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки під сквер. Ковальчук запевняє, що далі уже встановленого будівельного паркану роботи проводитися не будуть.

Сьогодні міськвиконком надав дозвіл компанії «Вамбуд» на складання технічної документації  із  землеустрою щодо поділу земельної ділянки загальною площею 1,8882 га на вулиці Ленкавсько (кадастровий номер 2610100000:24:001:0097) для будівництва спортивно-відпочинкового комплексу з готелем. Для облаштування скверу передбачається площа 0,75 га.

12959299_976318535784252_1110474907_o

Попередня розмова із журналістами та згода виконавчого комітету дозволяє припустити, що імовірно на найближчій сесії міської ради доля території біля міського озера буде вирішена за «планом Ковальчука» незважаючи на позицію громади.

Однак, нібито благий намір може обернутися чималим лихом для Івано-Франківська. У місті є чимало скандальних забудов, зокрема у зеленій зоні. Відтак, виникає питання чи не виникне певний принцип обміну між забудовниками і громадою: ми вам сквер, а ми нам не заважаєте будувати.

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську з’являться маршрутні автобуси, де вартість проїзду не перевищуватиме 3 грн
Наступна : Уродженка Івано-Франківська, актриса Ірма Вітовська вийшла заміж. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×