В Україні можна створити від 700 тисяч до мільйона робочих місць, – В. Наливайченко

Нинішні можновладці не здатні знизити рівень бідності та безробіття та запустити нові чинники економічного зростання. Проте, ті хто прийде замість них, матимуть усі можливості для створення від 700 тисяч до 1 млн. нових робочих місць впродовж наступних двох-трьох років, – вважає лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

Наливайченко оприлюднив свою Стратегію розвитку ринку праці, передає Станіславське ТБ.

Інвестувати у робочі місця

Бюджетні кошти слід спрямовувати не на усілякі там махінації із рефінансуванням комерційних банків та не на підтримку олігархічних монополій, а на прямі бюджетні інвестиції у національні проекти, кредитування підприємств, розвиток інфраструктури, реформування професійної освіти та перепідготовку працівників.

Розвивати альтернативну енергетику

У період стагнації економіки держава єдина здатна створювати робочі місця через реалізацію проектів в будівництві, обороні чи енергетиці. Реалізація проектів у цій сфері особливо важлива для сільської місцевості та підприємств середньої ланки. Поза всяким сумнівом, розвиток альтернативної енергетики, чи в якості державного проекту, чи на умовах державно-приватного партнерства сприятиме створенню нових робочих місць та зниженню залежності країни від енергоносіїв. За розрахунками експертів, в Україні очікувана кількість нових робочих місць від реалізації таких проектів може становити до 60 тисяч.

Розвивати транспортну інфраструктуру

В Україні 97% доріг потребують ремонту. «Я наполягаю на початку будівництва нової мережі сучасних українських автомагістралей, так як це робили і роблять США, Німеччина, Польща, Хорватія. Відповідні програми в Україні мають реалізовуватися на основі державно-приватного партнерства із залученням провідних світових інженерних компаній. Ефектом стане не тільки створення робочих місць але й зниження транспортних витрат, розвиток виробництва, міжрегіональної торгівлі, підприємництва в регіонах, в решті решт, зростання зайнятості в інших секторах економіки», – підкреслив Наливайченко. За експертними прогнозами, у цій сфері може бути створено понад 100 тис. нових робочих місць.

Підвищувати енергоефективність нерухомості

Такі програми успішно реалізовані в країнах ЄС, зокрема Німеччині. За оцінками експертів, впровадження програм термомодернізації ЖКГ дозволить Україні щорічно економити біля 2 млрд. дол. лише за рахунок зниження імпорту газу та створити майже 150 тис. робочих місць. Витрати на програму компенсуються впродовж 6-7 років.

Переробляти сміття

Остання трагедія на львівському сміттєзвалищі вчергове підкреслила проблему утилізації сміття в Україні. «Ви тільки уявіть, що загальна площа лише зареєстрованих сміттєзвалищ в Україні становить 12 тисяч квадратних кілометрів, що дорівнює території Чорногорії або Кіпру. До того ж, щорічно з’являється 32 тисячі несанкціонованих звалищ, кількість відходів постійно зростає і вже перевищує 300 кг на рік на одну особу. Існує експертна думка, що якби в Україні переробляли хоча б 50% відходів, то лише додатковий прибуток від реалізації вторинної сировини міг скласти 3,3 млрд гривень»,- написав політик.
Реалізація інвестиційних проектів у цій сфері може дати майже 200 тис. робочих місць.

Відновлювати ліси

В Україні, в цій сфері можна створити майже 100 тис. нових робочих місць та залучити для цього кілька десятків мільйонів дол. міжнародної фінансової допомоги.

Розвивати іригаційну систему

Такі проекти, за експертними розрахунками, передбачають створення додатково майже 50 тис. нових робочих місць у 4 південних областях, без урахування зростання постійної та сезонної зайнятості безпосередньо у АПК.

«Перспективних сфер та критично значущих національних проектів можна запропонувати ще велику кількість. Але кому їх пропонувати та з ким обговорювати?!… Прикро, але працевлаштувати мільйони людей можна буде лише тоді, коли буде звільнено принаймні кількадесят VIP-осіб», – вважає лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

На правах політичної реклами

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Калуші біля школи невідомі підпалили покошену траву та чагарники. ФОТО
Наступна : В Івано-Франківську жінка-водій намагалася дати хабар патрульним

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×