В Івано-Франківську з’являться два нових “Почесних громадянина міста”

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків обіцяв на наступній сесії міської ради присвоїти звання “Почесний Громадянин міста Івано-Франківська” покійному голові братства ОУН-УПА Капатського краю Фотію Володимирському та голові станиці Галицького братства вояків УД УНА “Галичина” Михайлові Мулику, повідомляє Stanislavske.tv з посиланням на Курс. 

Про це він заявив на віче з нагоди вшанування 107-ої річниці від Дня народження провідника ОУН Степана Бандери в Івано-Франківську.

“Я радий з того, що Івано-Франківськ є бандерівським містом і ми докладемо максимум зусиль, щоб вшанувати пам’ять наших героїв. Саме тому 26 січня почесними громадянами нашого міста ми зробимо Фотія Володимирського – голову братства ОУН-УПА, а також Михайла Мулика – голову братсва Української дивізії Галичина. Я буду депутатів підтримати це рішення, щоб вшанувати честь і пам’ять цих героїв”, – сказав Марцінків.

Довідка:

Фотій Володимирський народився 1 вересня 1924 року в смт Вишневець Збаразького району Тернопільської області. У 19 років вступив у ряди УПА, де був призначений до сотні «Чіпа» ройовим під псевдом «Муха».

У червні 1943 року він був уперше поранений в руку й ногу під час бою з німцями у селі Колодне (неподалік Збаража). Після лікування працював у Службі безпеки району. У 1944 році його направили в курінь «Наливайка», у курінну жандармерію. Пройшов з боями по Волині та Львівщині. Курінь відправили на Холмщину проти польської Армії Крайової, яка тероризувала українців Холмщини. Перейшли лінію фронту з боями і в серпні 1944 року повернулися на Волинь. І знову рейд по Волині й на Львівщину, де у грудні 1944 року в селі Нивиці Радехівського району Фотій Володимирський був поранений в обидві ноги гранатою.

Лікувався, але 13 березня 1945 року його спіймали енкаведисти. Цілий рік провів під слідством у тюрмі Лопатина (Львівщина), після чого його засудили на 10 років таборів. Відбував ув’язнення у Комі АРСР, в Інті. Після закінчення «строку» не мав права повертатися в Україну, тож 23 роки працював на вугільних шахтах Інти.

З 1990 року Фотій Володимирський перебував у рядах Братства ОУН-УПА. У 1994-му його обрали Головою Братства ОУН-УПА Карпатського краю.

Помер Фотій Володимирський 4 січня минулого року на 90-му році життя

 

Михайло Мулик – голова станиці Галицького братства вояків УД УНА “Галичина”. Він родом із  із села Горожанка, що на Тернопільщині. Перебував в лавах ОУН з перших днів заснування цієї організації. За завданням ОУН зголосився добровольцем до дивізії «Галичина», оскільки в подальшому планувався перехід дивізії на бік УПА.

Два роки допитів на Луб’янці в Москві. Вісім років сибірських таборів, п’ять років заслання. В кінці 50-х Михайло Мулик повернувся в Україну та оселився в Івано-Франківську.

Зі здобуттям незалежності в 1992 році разом із бойовим побратимом заснували братство колишніх вояків Української дивізії УНА.

28 жовтня року 2015 року Михайло Мулик відсвяткував соє 95-річчя. Цього року вийшла друком нова книга іменинника «Від Січового Стрілецтва – до Революції гідності». Видання було надруковане за кошти з обласного бюджету і увійшло до переліку суспільно значущих книг.

 

1 коментар

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : 1+1 вирізав зі звернення Порошенка кадри про олігарха Коломойського. ФОТОФАКТ
Наступна : “Купіть хоч трохи”: російський уряд запропонував Україні серйозну знижку на газ

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×