В Івано-Франківську виник когнітивний дисонанс у структурах відповідальних за учасників АТО

Сьогодня, 16 лютого, відбулося друге засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту інтересів учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей, передає кореспондент Станіславського ТБ.

Перше питання порядку денного – про системний підхід до вирішення проблем учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та інших осіб, які мають відношення до антитерористичної операції. 

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич заявив, що вбачає системніть у скоординованості всіх структур.

Далі учасники комісії розпочали дискусію щодо того, хто із Центрів допомоги має контролювати ситуацію по учасникам АТО, адже все зводиться до лобіювання одних і тих самих питань, а крім того, ускладнює виконання тієї чи іншої проблеми: учасники АТО чи члени їх сімей йдуть від одного пункту в інший, бо немає єдиного місця, куди б могли звернутися вони.

Для прикладу, в Івано-Франківській ОДА створено Єдиний інформаційний центр для учасників АТО та членів їх сімей при департаменті соціальної політики. Координатором центру є Володимир Веркалець.

Крім того, відповідно до Указу Президента України від 05 жовтня 2015 року № 570/2015 “Про внесення змін до Указу Президента України від 18 березня 2015 року №150/2015″ утворено “Центр допомоги учасникам АТО”. В Івано-Франківську керівником Центру стала волонтерка Наталія Перцович.

Центр допомоги учасникам АТО має виконувати консультативно-дорадчу функцію при обласній державній адміністрації. 

Таким чином, лише при Івано-Франківській ОДА створено два Центри, що є неефективно у процесі роботи. Волонтерка Наталія Сербин наголосила, що Інформаційний центр створено ще до Указу Президента і він дублює  питання учасників АТО. Таким чином, каже волонтерка, немає чіткої співпраці і координації у роботі.

Якраз тут дуже добре видно проблему першого питання порядку денного – системного підходу.

Олександр Сич запропонував, щоб було створено Єдиний координаційний підрозділ між цими двома Центрами.

Натомість волонтери кажуть, що потрібно 2-3 людини з  Центру допомоги учасникам АТО зробити держслужбовцями, аби вони мали доступ до інформації. Відповідно ці люди зможуть отримувати зарплату. Сич запитав чи Перцович готова ним стати і керувати, так як уже в минулому була держслужбовцем. Керівник Центру відповіла, що це можуть бути й інші люди, а не вона особисто.

Член “Спілки добровольців АТО Прикарпаття” Василь Андріївців висловив свою думку щодо даного питання:

“Ми говоримо про одну проблему, але вирішувати її намагаються кілька структур. Треба було ще в січні покласти всі питання над “і”. Адже, як видно, керівництво Івано-Франківської ОДА немає бажання вирішувати це питання. Зараз найбільше питання в тому, щоб розуміти хто і за що відповідає. Якщо ми цього не розуміємо, то як люди, які звертатимуться за допомогою, повинні зрозуміти. Ця біганина по різних кабінетах з проблемою, та ще й у різних тапочках, нічого не змінить. Це питання Ваше (Ред. – звернувся до Володимира Веркальця) та Олега Романовича Гончарука (Ред. – голови Івано-Франківської ОДА)”.

 

Наталія Сербин нагадала, що такий Указ Порошенка діє від жовтня, а нічого не зроблено і не реалізовано, тому хтось має понести відповідальність.

Голова обласної ради Олександр Сич погодився, але додав, що, мовляв, треба впорядкувати те що є і не треба щось створювати та когось шукати винним:

“Ворядкувати співпрацю координації за принципом “єдиного вікна”.

Депутатами постійної комісії проголосували за таку пропозицію. Тому надалі це питання мало би вирішитися і повинна бути одна єдина структура, куди б зверталися учасники АТО, а вже далі департаменти та відділи будуть займатися проблемами, але тоді, коли ця “єдина структура” повідомить.

Нагадаємо, 15 січня на третій сесії Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання було створено дану комісію, бо лише тоді облрада почула учасників АТО, незважаючи на конфлікти, що виникали раніше.

Дану комісію очолила депутат від “Свободи”. З складом комісії можна ознайомитись ТУТ. Читайте також про перше засідання комісії ТУТ.

Для довідки: Крім  Інформаційного центру для учасників АТО та Центру допомоги учасникам АТО 10 січня в Івано-Франківську було створено громадську спілку “Івано-Франківська обласна асоціація учасників та ветеранів АТО”.  Громадські організації, спілки учасників АТО, яких на Прикарпатті 32, об’єдналися в Асоціацію (по 2 людини з кожної організації), яка співпрацює з Центром допомоги учасникам АТО. 

 
 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Як прикарпатські нардепи голосували за відставку уряду Яценюка
Наступна : На Івано-Франківщині чоловіка засудили до 9 років тюрми за вбивство свого батька

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×