В Івано-Франківську відбувся II Медіа-форум “Церква і журналістика”

27 лютого, в Івано-Франківську пройшов другий медіа-форум “Церква і журналістика”, метою якого було налагодження співпраці між Церквою і журналістами у поширенні християнських цінностей в суспільстві.

На відкритті форуму до учасників з привітальним словом звернувся Єпископ помічник Івано-Франківський Преосвященний Владика Йосафат, міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків та організатори, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу УГКЦ.

“Світські засоби масової комунікації мають взяти відповідальність за формування громадської думки про те, що ми є творіння Боже. Ми маємо свою гідність, достойність за нас пролита ціна крові Божественного Сина. І донести цю думку, що Бог любить кожного з нас”, – зауважив Владика.

Відтак розпочались доповіді, які переривались на конструктивні діалоги. Згідно з програмою форуму перед учасниками виступили запрошені доповідачі, які підняли найважливіші питання, які зараз стоять перед церквою і медіа.

Зокрема, на сьогодні надважливим питанням є висвітлення цінності людського життя в умовах війни. Перед учасниками форуму виступив капелан “Залізняк” – о. Микола Мединський. Отець дав відповідь на питання, яке зараз цікавить кожного українця – чи порушують бійці заповідь “Не вбий” коли знищують ворогів. За його словами це питання цікавить не лишень представників ЗМІ, але й, в першу чергу, самих військовослужбовців, які несуть свою службу в зоні конфлікту.

Власкор каналу “24” Ірина Папірник поділилася досвідом висвітлення жахливих подій так, щоб не завдавати болю людям, адже слово в сьогоднішньому світі має надпотужну актуальну силу, якою можна піднести людську гідність, а можна й сплюндрувати. Директор інституту біоетику УКУ отець Ігор Бойко роз’яснив найважливіші питання біоетики і цінності життя людини.

Слід зазначити, що основна мета цьогорічного медіа-форуму – показати, що людське життя є надзвичайно цінне, особливо, коли ми переживаємо страшний час війни, а також правдиве та якісне висвітлення даної тематики в засобах масової інформації.

Захід відбувся у навчальному корпусі Архієпархії і вже цим фактом налаштував присутніх на діалог на тему “Цінність людського життя” в контексті Року Божого Милосердя.

“Перебуваю на ІІ Медіа-форумі “Церква і журналістика”. Тема форуму”Цінність людського життя”. Разом зі мною староста ДІЛ “СУЗІР’Я” Дарія Нагорна. Думаю, що той стан, в якому перебувають ЗМІ, насамперед центральні можна охарактеризувати трьома штрихами: ворожий, плачевний, безбожний. В час зовнішньої агресії і внутрішніх викликів наші канали розважаються, говорять в більшості іноземною мовою, пропагують зло у різних масштабах. ЗМІ можуть поширювати Божі правди, Євангеліє, Божу любов. Дивлячись програми місії “Апостол”, ОТБ ” Галичина”, ТРО ” Тисмениця” інших обласних ЗМІ бачу, що ТБ може бути “добрим”. Але вони лиш частина інформпростору. Виходить ” малі канали” більше люблять Україну? А центральні “великі”цього доброго показують дуже мало і, складається враження, просто зомбують маси. Ця проблематика є важливою у сьогоденні”, – пише Богдан Нагорняк на своїй сторінці у Facebook

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Тисмениці відбулася творча зустріч з нагоди 70-річчя Йосипа Карпіва. ФОТО
Наступна : Іванофранківцям презентували “Дивовижний світ макро” переселенки з Донбасу Тамари Коренєвої. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×