Днями в Івано-Франківську відбувся Хакатон “Від ідеї до проекту: відстоюючи європейську ідентичність міста”.
На заході за допомогою модераторів і експертів учасники мали змогу перетворити свою ідею на реальний проект і позмагатися за отримання фінансування на його реалізацію, повідомляє Станіславське ТБ.
Марафон організовується молодіжною організацією „СТАН” (регіональним партнером програми Британської Ради „Активні Громадяни”) разом з Центром польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, ініціативою „Д.О.М. 48.24” та Інформаційним Центром Європейського Союзу в Івано-Франківську з нагоди святкування Днів Європи в Україні.
Участь в хакатоні взяли близько 70 іванофранківців різного віку. Протягом першого дня учасники презентували свої ідеї, спрямовані на розвиток Івано-Франківська та працювали спільно з менторами над перетворенням ідей у реальні проекти.
“Тут зібралася велика кільсть учасників і це показує нам, організаторам, те, що величезна кількість молоді хоче висловлювати супротив системі і самим брати справу у свої руки. Тут ми інвестуємо свій час, свій досвід, ми працюватимемо з кожною групою і допомагатимемо їм у тому, щоб їхні проекти були вартісними і такі, які заслуговують втілення. Молодь- рушійна сила, ми в неї віримо”, – зазначають організатори.
Цьогоріч більшу увагу приділяли соціальним проектам, які будуть зближувати мешканців Івано-Франківська з тими європейськими цінностями, про які поки що лише говорять.
“Хакатон це, в першу чергу, те, що допоможе активізувати саму громаду, людей на створення власних проектів. Ми побачимо, що люди мають на увазі під словами «європейська ідентичність міста». Ми побачимо наскільки люди хочуть змінювати своє місто. І головне, ми очікуємо синергії. Тобто, коли люди долучаючись до спільної праці переходять на новий рівень розуміння, новий рівень ефективності. А хакатон -це якраз один з таких методів”, – каже Ярослав Мінкін, громадський активіст, керівник об’єднання «СТАН».
Він також зазначив, що для Івано-Франківська великою проблемою є мультиконфліктність і цю проблему треба виправляти, якщо ми хочемо змінювати місто.
Створені учасниками проекти позмагаються за можливість отримання фінансової підтримки для їх реалізації. Переможцями стануть 3 команди, які отримають сертифікат на 5 000 гривень.
“Є проекти, які реалізовуються погано, хоча вони мають мільйони євро бюджету, а є проекти, які реалізовуються взагалі без грошей і є чудовими і вибуховими. Я знаю, що є багато проектів, коли люди шукають гроші на проект, але за 3-4 години такої роботи розуміють, що вони все це можуть зробити безкоштовно. Я можу сказати, що більшість піде звідси не так задоволена грошима, як тим, що вони змогли розробити з своїх ідей справжній реалістичний проект, який вони ринуться реалізовувати”, – каже Мінкін.
Визначатимуть переможців експерти з США, Польщі та України за трьома критеріями – спрямованість проекту на соціальну дію з точки зору міжнародного, проект – дія, тобто реалістичність втілення проекту за один місяць і що це на це вистачить цієї суми, або ж учасники покажуть, де вони можуть залучити додаткове фінансування.