В Івано-Франківську створили “Муніципальну варту”, патрульна поліція виступила проти

Івано-Франківська міська рада зі скандалом підтримала проект рішення про створення нового комунального підприємства “Муніципальна варта”.

За відповідний проект рішення проголосувало 26 депутатів, 7 утрималося, 2 не головувало, передає Станіславське ТБ.

До слова, Муніципальна варта повинна буде забезпечувати охорону публічного порядку на території міста, законності, правопорядку, охорону прав, свобод і законних інтересів територіальної громади у взаємодії з підрозділами Національної поліції. 

Вартові допомагатимуть поліцейським виявляти і розкривати злочини, забезпечувати безпеку дорожнього руху, забезпечувати виконання рішень виконкому та міської ради, захист майна тощо. Загалом, за своїми обов’язаками це буде допоміжний поліцейський орган на балансі територіальної громади міста. Окрім цього, варта співпрацюватиме з Муніципальною інспекцією з благоустрою. 

Статутний фонд варти складе 1 мільйон гривень. 

Начальник Муніципальної варти призначатиметься на посаду розпорядженням міського голови за поданням керівника Органу управління, на підставі укладеного контракту.

Однак, перед голосуванням виникла гостра дискусія стосовно створення цього підприємства. Зокрема, голова “Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО” Тарас Шпук вніс пропозицію відправити дане питання на доопрацювання, оскільки воно суперечить чинному законодавству. Його позицію підтримав і заступник начальника Управління патрульної поліції Івано-Франківська Олег Сердюк.

“Ця ідея є доцільною і відповідає умовам часу. Цей крок є поступовим і логічним. Патрульна поліція тільки за, щоб нам допомагали охороняти громадських порядок. Однак, поліція тільки вчора долучилася до розробки проекту. Виявлено багато суперечностей стосовно чинного законодавства. Наша позиція відправити на доопрацювання”, – зазначив Олег Сердюк.

У свою чергу, мер представив звернення від в.о. начальника ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області Віктора Шкутова, у якому цілком підтримується створення муніципальної поліції, без будь-яких поправок.

Також, керівник юридичного відділу Надія Кедик зауважила, що дане рішення цілком відповідає чинному законодавству.

Однак, не заважаючи на заперечення патрульної поліції, міський голова все ж виніс питання про створення “Муніципальної варти” на голосування. 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Генпрокуратура затримала високопоставленого чиновника ДФС під час отримання хабаря
Наступна : У франківця поліцейські виявили холодну зброю

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×