В Івано-Франківському департаменті соціальної політики розробили електронний ресурс, покликаний вміщувати відомості усіх підприємств міста, які надають житлово-комунальні послуги мешканцям. Комп’ютерна програма спростить систему отримання субсидії, синхронізувавши дані ДСП та організацій міста.
За особистим рахунком мешканця, що звернувся за оформленням субсидії, працівник департаменту через єдину систему проводить вибірку даних про комунальні послуги з різних підприємств. Це дані і про кількість прописаних, і показники лічильників, і стан платежів. При цьому інформація, яку отримує службовець, оновлена станом на поточний день, а не на початок місяця, передає Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу міськвиконкому.
До цього працівники ДСП самостійно направляли запити в усі установи і чекали від них електронної довідки, яку в кінцевому результаті однаково роздруковували. Це спричиняло величезний потік паперових документів і довгий ланцюг дій до отримання кінцевих даних, за якими і призначається субсидія.
Ще один масив труднощів викликає уточнення інформації. Коли працівник ДСП виявляє розбіжності у тих самих даних з різних підприємств, він повинен зв’язуватись з мешканцем, аби той уніфікував відомості. Тоді довідки з кожної установи знову ж таки подаються у ДСП і та сама справа розглядається повторно. А це зайві черги і додатковий час.
Сучасний дата-центр має механізм вирішення і цієї проблеми. При виявленні розбіжностей службовець направляє по усім підприємствам інформацію для уніфікації з консолідованим джерелом. Таким джерелом будуть реєстраційні дані особи, тобто ті, які надав будинковий управитель. «Для отримання субсидії беремо за основу інформацію з ЖЕКів, МІУК чи інших управляючих організацій. Для нас не відіграє ролі, з ким підписано договір, головне, скільки осіб прописано у помешканні», – аргументує заступник департаменту соціальної політики Василь Семанюк.
Портал також дозволяє оновлювати інформацію в режимі реального часу, під наглядом кандидата на субсидію. І якщо мешканець погоджує остаточні відомості, їх додають у базу дата-центру. Процес отриманні вибірки з одного підприємства займає близько 10 секунд, а усіх разом – 1-2 хвилини. Тому варто лише уявити, наскільки така комп’ютерна програма оптимізує і скоротить шлях отримання субсидії.
о моменту запуску дата-центру, прогнозовано 1 квітня, усі згадані вище комунальні підприємства будуть оснащені потрібною технікою. Також міський голова дав доручення підготувати відповідні документи для забезпечення адміністративного підґрунтя функціонування такої єдиної бази даних.
До слова, подібні ресурси функціонують і в інших містах України, зокрема в Харкові, Луцьку та Вінниці.