Сьогодні, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї презентували на честь її пам’яті виставку вишивок Любові Фуштей, доцента Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
На огляд відвідувачів було представлено 74 вишиті полотна та більше 20 скатертин, які репрезентують творчість автора, повідомляє кореспондент Станіславського ТБ.
Любов Фуштей – одна з піонерів створення опікунської педагогіки в Україні, вона по-новому підійшла до алгоритму розміщення влаштування дітей сиріт, дітей позбавлених батьківської опіки і при цьому бзуміла поєднати роботу науковця з любов’ю до творчості.
Організатором виставки виступив чоловік, друг та колега Любові Костів Володимир Іларійович – кандидат педагогічних наук, професор; директор Навчально-наукового центру “Педагогіка і психологія вищої школи” Інституту вищої освіти НАПН України ПНУ ім. В. Стефаника
“15 робіт представлених тут – це духовна тематика, більшість все ж природа рідного краю. Останню картину, з виглядом краєвиду, де вона народилася, Любов вишивала уже лежачи. Моя дружина також хотіла подарувати дві роботи до церкви святого Миколи, але, на жаль, не встигла їх закінчити. І зараз, щоб завершити намір жінки, ці картини довишиває уже її мама. Всі ці роботи будуть знаходитися і в школах, і в університеті. Є ще зарисовки, які ми плануємо оформити до річниці”, – каже Володимир Костів
Експозиція дала глядачам змогу насолодитися природою нашого, рідними Карпатами, квітами, рослинами та справжнім українським колоритом.
“Мені дуже подобається те, що ця виставка різнопланова: тут і духовна тематика і побутова, природа. В її картинах різнобарв’я, семантика кольорів. От наскільки вона була душевна, привітна, відкрита, настільки такими є її твори. Відчуття, що в людині був з однієї сторони науковець, педагог, а з іншої художник”, – додає Степан Недільський, заступник директора Педагогічного інституту з навчальної роботи.
Триватиме виставка у музеї лише упродовж 4 днів, до 5 лютого.