В Івано-Франківську презентували раритетні кіноплівки з історії міста. ФОТО/ВІДЕО

Сьогодні, 21 січня, у громадському ресторані “Urban Space 100″ відбулася презентація 24 унікальних сюжетів радянської кінохроніки про Івано-Франківськ з 1962 по 1978 роки.

Відео демонструють період, коли місто перестало носити назву Станіслав і стало Івано-Франківськом. Кожне з них коментували краєзнавець Іван Бондарев і Тарас Зень, повідомляє Станіславське ТБ.

“Це все почалося ще у 2012 році, коли ми знімали фільм про історію Станіславівського Пласту. Нам потрібні були кадри польського періоду, яких не виявилося ні в ютубі, ні в архівах. Тоді появився азарт і ми почали шукати різні відео старого Франківська. Першою нашою знахідкою була кіноплівка за 1944 рік, періоду війни. Ми побачили, що франківцям цікаво споглядати старе місто, порівнювати його з теперішнім, шукати свої будинки, згадувати молодість”, – каже Тарас Зень

Раритетні кіноплівки були віднайдені і оцифровані активістами в центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного, що у Києві. Згідно з архівних реєстрів бобіни з цими кіноплівками востаннє брали до рук в 80 х роках минулого століття.

Всередньому тривалість кожного відео – 2 хвилини. Це сюжети з радянських кіножурналів. На відео зафіксовані різноманітні події, що відбувались у тогочасному Івано-Франківську. Зокрема, відзнято відкриття Івано-Франківського національного університету нафти і газу, відкриття музею атеїзму у теперішній “Голубій” церкві, кінотеатру “Космос”, продемонстрували фільм про 25-річчя з визволення Прикарпаття.

Після презентації активісти планують опублікувати ці відео у соцмережі для загального доступу, по одній кінороботі на тиждень. 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “Антитіла” презентували новий кліп на пісню Скрябіна “Люди, як кораблі”. ВІДЕО
Наступна : В Івано-Франківській ОДА прокоментували можливий страйк місцевих медиків

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×