В Івано-Франківську презентували портал державних послуг iGov. ФОТО

Вчора, 27 січня, ІТ-директор ПриватБанку Дмитро Дубілет, а за сумісництвом один із засновників проекту, приїхав до Івано-Франківська, щоб презентувати мешканцям міста ресурс iGov.org.ua.

Уже півроку українські волонтери займаються розвитком порталу надання державних послуг через інтернет. За словами Дубілета, iGov – це некомерціний проект, ентузіастами якого є волонтери, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на Репортер.

“Влада ще не інвестувала в цей ресурс жодної копійки. Спершу ми розробляли цей сайт для Міністерства економіки. Однак, зрозуміли, потрібно ще багато зробити, аби згодом проектом опікувалася держава”, – говорить Дмитро Дубілет.

Метою створення цього ресурсу надання державних послуг через інтернет є, перш за все, боротьба з корупцією. Також приорітетами є оптимізація роботи чиновників та зручність для громадян.

“За дослідженнями експертів, тільки на реєстрації авто у МРЕВ (тепер – сервісні центри) корупціонери збагачуються близько на півмільярда гривень в рік. І це лише одна послуга з близько 1200, які є в Україні, – каже Дубілет. – Сотні чиновників займаються роботою, яку можна автоматизувати або ж спростити. Коли все є в електронній формі і не потрібно розбиратися в купі документів з незрозумілим почерком – ефективність робітників різних державних установ суттєво збільшиться”.

Багато українців, зазначає він, робили довідку про судимість. Аби її отримати, потрібно двічі прийти в Міністерство внутрішніх справ: спершу заповнити заявку на отримання, згодом, через декілька тижнів – забрати документ. Завдяки електронній системі iGov.org.ua можна зекономити свій час, заповнивши заявку сидячи вдома. Аби ідентифікувати себе – потрібно мати BankID (акаунт в онлайн-банку). Якщо, звісно, довідка потрібна в друкованій формі – то без походу в МВС не обійтися. Щоправда, в майбутньому планують надсилати довідки УкрПоштою.

Всього нині на iGov.org.ua можна отримати близько 200 державних послуг. Серед них – реєстрація авто в сервісних центрах, довідка про доходи, реєстрація місця проживання, оформлення українського і закордонного паспортів тощо. Найбільше послуг від iGov можуть отримати жителі Дніпропетровська (147), Києва (63), Львова (55), Тернополя (51) та Миколаєва (47).

“Ми вже підписали Меморандум про співробітництво та партнерство у сфері надання адміністративних послуг з міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим. До кінця лютого плануємо запустити від 10 до 30 послуг, яких ще не було на Франківщині, – наголошує ІТ-директор ПриватБанку Дмитро Дубілет. – Приємно, що ви одні з перших приєдналися до системи BankID, і запровадили отримання субсидій в онлайн-режимі”.

Оскільки iGov – це некомерціний проект, то волонтером можна стати за декілька хвилин, заповнивши заявку на сайті iGov.org.ua.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську розпочалася третя сесія міської ради. ФОТО
Наступна : В Івано-Франківську “Свобода” та “УКРОП” з різними вимогами пікетували міську раду. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×