В Івано-Франківську обирають нового очільника Центру Сучасного Мистецтва. Не обійшлося без суперечок

Сьогодні, 5 серпня, в приміщенні Івано-Франківської міської ради розпочався конкурс на заміщення посаду керівника Центру Сучасного Мистецтва.

Боротьба проходить між двома кандидатами – попереднім очільником та засновником ЦСМ Анатолієм Звіжинським та авторкою муралу “Єдина країна” по вулиці Мазепи, художницею Іриною Клицюк, передає Станіславське ТБ.

Конкурс розпочався із презентацій обох кандидатів. Пані Ірина Клицюк розповіла, що вбачає місцією Центру підтримку практик сучасного мистецтва та розвиток культури в Івано-Франківську. В своїй програмі розвитку художниця планує залучити інвестиції в ЦСМ та провести його ребрендінг.

“Центр Сучасного Мистецтва може надавати можливість вибору та купівлі об’єктів мистецтва, може проводити аукціони, програми, семінари, організовувати міжнародні обміни”, – каже Ірина Клицюк.

“Перед нами стоїть створення нового образу. В цьому нам допоможе реклама. Що дуже важливо – ЦСМ повинен бути доступним в інформаційному просторі”, – вважає вона.

Ірина Клицюк доводить, що ЦСМ – це ідеальний ресурс для створення авторських проектів, інсталяцій та персональних виставок.

“Центр Сучасного Мистецтва буде позиціонувати себе як динамічна платформа”, – завершила художниця.

Натомість, пан Анатолій Звіжинський почав свою презентацію із зауважень до конкурсної комісії, яку очолює депутат обларади Олександр Левицький. 

Так, екс-очільник ЦСМ заперечив недоліки у своїх документах, які назвала конкурсна комісія.

“В мене склалося враження, що члени комісії неуважно ставляться до своїх обов’язків. Ви мабуть не прочитали тих документів, які я Вам надав, – каже Анатолій Звіжинський. – Переглядаючи умови конкурсу, я помітив деякі розбіжності із українським законодавством. Наприклад, щодо створення комісії, то в умовах конкурсу написано, що до неї входять представники від трьох трудових колективів. В законі України чітко вказано, що колектив має бути один”.

В свою чергу, Олександр Левицький відповів, що вважає все сказане Анатолієм Звіжинським його презентацією. Це викликало хвилю обурення серед прихильників пана Звіжинського, які є присутніми на конкурсі.

В своїй презентації Анатолій Звіжинський зауважив, що зараз Центр знаходиться без приміщення, адже будівля за адресою Шевченка, 1 надана тимчасово. Тим не менш, інші приміщення, які запропоновані міськрадою, жодним чином не підходять для Центру Сучасного Мистецтва.

В своїй програмі екс-очільник ЦСМ планує завершити усі заплановані на цей рік проекти.

“До кінця року в планах є створити та запустити сайт ЦСМ з архівом, який створений за час його діяльності”, – розповідає пан Звіжинський.

“З часом я бачу перетворення Центру в Музей Сучасного мистецтва. А чому б ні?” – додав він.

Разом з цим, Анатолій Звіжинський звернув увагу на мізерне фінансування Центру. Згідно із статутом, основним джерелом надходжень ЦСМ є допомога міського бюджету. Тим не менш, в 2013 році ЦСМ отримав 1400 гривень, 4 000 гривень в 2014 році, і майже стільки ж в 2015 році.

Після цього комісія перейшла до питань до кожного із кандидатів.

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті чоловік підірвався на розтяжці на власному подвір’ї. ФОТО
Наступна : На Прикарпатті бійка в селі закінчилася трагедією

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×