В Івано-Франківську навчаються понад 2 тис студентів із 76 країн світу

Громадська рада при Управлінні Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області стала ініціатором проведення “круглого столу”, на якому були обговорені питання дотримання законодавства щодо запрошення на навчання в івано-франківські виші студентів-іноземців.

У засіданні “круглого столу” взяли участь керівник УДМС в області Сергій Саїв і фахівці міграційної служби, представники правоохоронних органів, представники вишів, активісти низки громадських організацій краю, журналісти регіональних засобів масової інформації, передає Станіславське ТБ посилаючись на прес-служба УДМС України в Івано-Франківській області.

 

За останні два роки кількість студентів-іноземців на Прикарпатті збільшилася удвічі, відтак на сьогодні у трьох вищих навчальних закладах в Івано-Франківську навчаються 2186 студентів із 76 країн. Збільшення студентів-іноземців відбулося через події в Луганській та Донецькій областях, звідки на Прикарпаття перебралася значна кількість іноземних громадян. За кількістю іноземних студентів Івано-Франківськ є четвертим містом в Україні.

Наголошувалося, що з початком нового навчального року міграційна служба  ретельно вивчатиме та перевірятиме  законність перебування іноземців в області. Сергій Саїв звернувся до представників вищих навчальних закладів з проханням, щоби вони систематично проводили просвітницькі бесіди зі студентами-іноземцями, роз’яснюючи їм питання чинного законодавства, поведінки, поваги і дотримання законів країни, в якій вони перебувають.

Під час дискусії активісти громадських організацій звернули увагу правоохоронних органів на те, що іноземні громадяни під час перебування в Україні повинні беззастережно дотримуватися законодавства нашої держави, бути коректними і толерантними у спілкуванні з місцевими мешканцями, не допускати правопорушень. Натомість від правоохоронних органів вимагається чітке виконання своїх повноважень відповідно до компетенції з метою недопущення вчинення іноземцями правопорушень і порушень правил перебування у нашій країні. Зокрема, йшлося про те, що певна кількість іноземних громадян на підставі отримання запрошень на навчання отримують візу, в’їжджають в Україну, однак у навчальний заклад не з’являються. З іншого боку, лише у 2016 році не здали в органи міграційної служби посвідки на тимчасове проживання в Україні  близько 80 іноземних громадян, які завершили навчання.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині жінки вирощували коноплі для годування свійської птиці
Наступна : Коломийський дитячий будинок-інтернат фінансують найгірше в Україні

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×