В Івано-Франківську компанія “МТС” через суд вимагає встановити вишку на вулиці Ботанічній, жильці виступили проти

Сьогодні, 24 березня, в Івано-Франківському міському суді відбулося друге судове засідання у справі компанії “МТС-Україна” проти міськвиконкому.

Нагадаємо, у грудні минулого року мешканці вулиці Ботанічна, 6 виступили проти встановлення вишки мобільного оператора “МТС” у їхньому районі. Пізніше жильці зібрали кількасот підписів та звернулися до членів виконавчого комітету. 21 січня 2015 року члени виконкому стали на сторону громади  та своїм рішенням зобов’язали ПрАТ “Vodafone” (ПрАТ “МТС Україна”) демонтувати в місячний термін самовільно встановлену вишку мобільного зв’язку, передає Станіславське ТБ.

11 березня, на сесії Івано-Франківської міської ради, депутатський корпус доручив ПАТ “Івано-Франківський РЕМ” провести відключення від мережі електропостачання обладнання мобільного зв’язку. Натомість, Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою провести демонтаж вишки, яка знаходиться на бетонній опорі. 

Сьогодні у суді компанія “МТС-Україна” вимагає скасувати рішення виконавчого комітету прийняте у січні минулого року. У якості третьої сторони до справи залучена Івано-Франківська міська рада, Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою, а також громада мікрорайону “Оприщівці”.

Відтак, у залі суду, представник компанії МТС запевняє, що станція стільникового зв’язку встановлена законно і на неї є всі передбачені чинним законодавством дозвільні документи.

За його словами, виконавчий комітет вимагає пред’явити рішення прийняте Івано-Франківською міською радою на розміщення вишки. Однак, таких документів у компанії немає, оскільки це не передбачено законом.

Наразі, уже готова декларація про готовність об’єкта до експлуатації. Мовляв, вона підтверджує, що з точки зору містобудівних норм ніяких порушень не встановлено. Сторона позивача додає, що у них також наявний дозвіл на використання електромагнітного засобу. У компанії МТС переконані, що вони представили вичерпний перелік необхідних документів. Натомість, при прийняті рішення міськвиконком вийшов за межі наданих повноважень.

Позичав зазначає, що декларацію про початок проведення будівельних робіт компанія отримала 28 грудня 2015 року, яку і надала виконавчому комітету. При цьому декларація про будівництво в Івано-Франківську була зареєстрована Державною архітектурно-будівельною інспекцією у місті Києві. Мовляв, до того часу ніякі будівельні роботи не проводились.

Уже під час судового засідання вдалося з’ясувати, що компанія «МТС-Україна» орендувала освітлювальну опору на вулиці Ботанічна, 6 у ПРАТ “Івано-Франківська пересувна механізована колона №1″, для розміщення на ній антен стільникового зв’язку. Договір оренди майна був укладений у лютому 2015 року, натомість, акт передачі об’єкта оренди був здійсненні у листопаді цього ж року.

У свою чергу, адвокат третьої сторони, а саме громади мікрорайону “Опришівці” наголошує, що і справді освітлювальна опора, на якій знаходиться обладнання мобільного оператора, перебуває у власності товариства. За його словами, він звертався до підприєства, однак ніяких підтверджувальних документів так і не отримав. Тому, наразі неможливо з’ясувати, чи має дане товариство право на користуванням майном та земельною ділянкою. 

 

Виходячи з нових обставин суддя постановила долучити до справи у якості третьої торони ПРАТ “Івано-Франківська пересувна механізована колона №1″.

Наступне судове засідання відбудеться 6 травня.

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Вікіпедія визнала міського голову Івано-Франківська гомофобом
Наступна : Минулої доби на Івано-Франківщині виникла пожежа на недіючому заводі та в житловому будинку

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×