В Івано-Франківській ОДА прокоментували можливий страйк місцевих медиків

Директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко не вважає ситуацію з фінансування медицини в області катастрофічною.

Про це пише Станіславське ТБ посилаючись на Бліц-інфо. 

Нагадаємо, голова громадської ради при Департаменті охорони здоров’я ОДА, педіатр Оксана Манюх повідомила, що через зменшення в обласному бюджеті коштів на медикаменти, лікарі на межі страйку. 

Читайте також: “Може ще б платний вхід на роботу зробили?”: франківські медики на межі страйку.

“Справді, в бюджеті заробітню плату заклали не повністю, захищені статті – теж не повністю. Але при перевиконанні бюджету ці статті будуть переглядати і уточнювати. Тому заяви про катастрофу доволі перебільшені. Я тут катастрофи не бачу. Вибачте, але бюджетний рік тільки починається. Кожен керівник теж має планувати бюджет своєї установи та закладати кошти на першочергові питання. Я це кажу як колишній головний лікар. До прикладу, закладав на 10-11 місяців фонду, а на потреби лікарень закладав більше, аби не було катастрофи і не ставала робота лікарні.  Бо якщо закладати повністю зарплату медикам, а решту витрат планувати по залишковому принципу, то дійсно можна довести до краю медустанову”, – впевнений Матейко.

За словами директора департаменту, головне – не впадати в паніку.

“У мене в районі теж було на харчування закладено 5-6 гривень, але я залучав позабюджетні, додаткові кошти. Тобто, працював, а не панікував. Треба говорити, що на обласну дитячу лікарню цьогоріч закладено 5 мільйонів для придбання обладнання. Якщо керівникові не вистачає медикаментів, то най бере на медикаменти. Але залишаться без нового обладнання. Я говорив з Оксаною Іванівною з цього приводу. Якщо є питання, то приходьте в депарамент і говоріть. Будемо вишукувати можливості і перекидувати гроші. Стане на півроку грошей, то будемо уточнювати і робити все, аби стало. А робити заяви в інтернеті – то грошей від того не прибуде. Щороку приймають один бюджет, а вкінці виходить по-іншому, бо уточнюються і добавляється”, – підкреслює Мирон Матейко.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську презентували раритетні кіноплівки з історії міста. ФОТО/ВІДЕО
Наступна : Відеокліп української виконавиці “I am Ukrainian” здобув міжнародну премію в США. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×