В анексованому Криму на українській мові навчається менш як 1 тис. дітей

За інформацією російського “міністерства освіти, науки та молоді Криму” на українській мові в анексованому Криму нині навчається лише 949 дітей, від загальної кількості школярів це становить 0,5%. Кримськотатарською мовою навчаються 5 083 дитини, це менш як 3% від числа школярів півострова. 

За цим повідомленням, у навчальному році, який розпочався 1 вересня, відкрито 37 перших класів з кримськотатарською мовою навчання і два – з українською. Можливість навчатися українською мовою з першого до дев’ятого класу є в двох школах – в Алушті та Феодосії.

Після анексії в “Конституції Криму” формально закріпили три державні мови – російську, українську та кримськотатарську.

З початком нового навчального року кримськотатарські громадські діячі заявили, що право на отримання освіти рідною мовою не дотримується. За приклад вони наводять кілька випадків, коли керівництво навчальних закладів відмовляє батькам у створенні класів з кримськотатарською мовою навчання.

У школах на уроки української мови та літератури заборонено носити підручники, а студенти не мають можливості пройти практику в українській школі, повноцінно отримувати сучасні навчальні і наукові знання.

Нагадаємо, що голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров переконаний, що найближчим часом Крим повернеться до складу України.

Джерело: УНН

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Київ вестиме діалог тільки з легітимними представниками “ДНР” і “ЛНР” – П.Клімкін
Наступна : Скільки коштує виборчий процес в Івано-Франківську? (Інфографіка)

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×