Університет нафти і газу відвідав один із найкращих економістів світу Роман Шеремета

Вчора, 31 серпня, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу  відвідав випускник університету Роман Шеремета.

Роман Шеремета –  всесвітньовідомий український економіст, доцент кафедри Школи менеджменту ім. Везерхеда при Університеті Кейс Вестерн Резерв (США) і  спеціаліст в експериментальній економіці та теорії ігор, лідер рейтингу журналу Forbes 2015 найкращих світових економістів, який входить до складу редколегії видання «Journal of Economic Behavior and Organization» з третьої категорії рейтингу Academic Journal Guide, передає Станіславське ТБ посилаючись на прес-службу ІФНТУНГу.                          

Теплі спогади пов’язують нашого видатного земляка не тільки з ІФНТУНГ, який вважає своєю Alma mater (успішно навчався в університеті з 1999 по 2003 рік за спеціальністю «Економіка підприємства паливно-енергетичного комплексу»),  але й фізико-математичним ліцеєм та рідним Івано-Франківськом. Завідувач кафедри економіки підприємства Інституту економіки та управління в нафтогазовому комплексі та його колишній викладач та наставник Данилюк М. О. справедливо відносить Романа Шеремету до золотого фонду випускників університету, якими пишається не лише виш, але й вся Україна.

Талановитого випускника прийняв ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Євстахій Крижанівський. Опісля зустрітись з непересічним вченим прийшли проректор з наукової роботи О. Карпаш, проректори з науково-педагогічної роботи – О. Дзьоба та О. Мандрик, директор ІНЕУ Гораль Л. Т., завідувачі кафедр, викладачі, науковці ІФНТУНГ, представники ЗМІ. Підсумки ділової зустрічі озвучив на прес-конференції ректор Євстахій Крижанівський, окреслюючи можливості залучення талановитих випускників університету до ініційованої ІФНТУНГ державної програми підвищення енергетичної безпеки України, яка потребує сьогодні напрацювань економічних  механізмів для її реалізації. Перед науковою спільнотою стоїть серйозний виклик – подолати проблеми енергозалежності країни. Ректор заявив про перспективу створення програми економічного аналізу, яка б об’єднала Україну та інші країни Європи на шляху до енергетичної незалежності від Росії, і що «випускники ІФНТУНГ, які успішно реалізували себе за кордоном, можуть стати мостиками у цьому об’єднанні».  

Велике зацікавлення у присутніх викликали питання політичних маніпуляцій, можливості дефолту в Україні, ранжування університетів та професорів у світі і, звичайно, експертна оцінка рівня освіти в нашій країні та доцільність чи недоцільність економічної освіти сьогодні. На більшість питань пролунали оптимістичні відповіді. Більше того, Р. Шеремета ламає стереотипну думку про вітчизняну освіту, до якої наші громадяни звикли в умовах постійної її критики. Він сам є прикладом успішного висококваліфікованого економіста, на якого можна рівнятись, і освіту здобув в Україні. Міцну економіку вважає запорукою державного успіху. Хоча говорить й про проблеми в освіті, які слід і можна подолати вже сьогодні. Особливо це стосується галузі соціальних наук, до якої належить економіка. Власне проблем освіти буде стосуватись лекція Романа Шеремети, яку 1 вересня 2016 року матимуть можливість послухати професорсько-викладацький склад та студентство ІФНТУНГ.

Приємно відзначити, що Роман Шеремета залишається палким патріотом України, активно співпрацює з українськими громадськими організаціями в США, які вболівають за її долю. З приємністю спостерігає навіть за маленькими позитивними змінами в Івано-Франківську, помічає, що зрушення маленькими кроками все ж відбуваються.  А ще заявляє про готовність та бажання допомагати своїй Батьківщині словом і ділом.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську стартувала програма “Школа і поліція”
Наступна : Відповідальність ректора-хабарника має бути максимально жорстка, – Наливайченко.

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×