Університет нафти і газу – перший на Прикарпатті серед ВНЗ за двома міжнародними рейтингами

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу перший на Прикарпатті серед ВНЗ за двома міжнародними рейтингами, – про це йдеться на офіційному сайті університету, передає Станіславське ТБ.

За результатами січневої редакції 2016 року (станом на 1 лютого) міжнародного рейтингу корпорації Webometrics Ranking of World’s Universities Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу посів 17-ту сходинку серед ВНЗ України (перше серед ВНЗ Прикарпаття) та 3243 – серед світових.

Варто зазначити, що рейтинг за допомогою вебометричних індикаторів опосередковано оцінює усі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо. Однак оцінюється виключно змістовна та інформаційна складові сайту навчального закладу. Показники ж відвідуваності сайту та його дизайн не враховуються.

Цього року методика рейтингу залучила додаткові фільтри в алгоритм підрахунку показника цитованості веб-ресурсів, щоб запобігти нечесній практиці підвищення рейтингу шляхом штучних зовнішніх посилань. Рейтинг університетів світу Webometrics публікується двічі на рік. Він сприяє кращій представленості академічних і дослідницьких закладів в Інтернет-мережі і стимулює вільний доступ до наукової інформації.

Крім того, у січні 2016 року за оновленою редакцією рейтингу «4 International Colleges&Universities» (4ICU), який оцінює більше 11 тисяч ВНЗ світу та більше 130 ВНЗ України за популярністю їхніх веб-ресурсів, ІФНТУНГ посів 8 місце серед українських вишів, перше на Прикарпатті та друге серед ВНЗ Західного регіону України (Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Рівненська та Волинська області).

В рейтингу було оцінено показники цитованості та відвідуваності офіційних веб-представництв ВНЗ. Джерелами інформації виступають бази даних міжнародного Інтернет-гіганту Google, американської компанії Alexa Internet (дочірня компанія Amazon) та британської компанії Majestic-12. Варто відзначити, що ця інформація несе великий позитивний посил і для нашого вишу, і для України, доходить до широких кіл громадськості, допомагає вітчизняним та іноземним студентам, викладачам, науковцям дізнаватися про успішність ІФНТУНГ, його великий потенціал, престижність дипломів.

Проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Дзьоба О.Г. наголосив на важливості зазначених рейтингів, які оцінюють місце вузу на ринку освітніх послуг та наукової діяльності, його конкурентоспроможність.

“Ріст рейтингових показників університету свідчить про наполегливу працю вишу на ринку освітньої, наукової, міжнародної діяльності, який з використанням сучасних інформаційних технологій доносить до суспільства інформацію про наш ВНЗ”, – наголосив Дзьоба.

Проте, на думку проректора, результативність університету за вказаними та іншими рейтингами (ТОП-200 Україна, SCOPUS, Консолідований рейтинг ВНЗ України), які користуються різними методиками досліджень, ще не вичерпана. Поряд з оперативністю інформаційного ресурсу, фаховими науковими журналами ІФНТУНГ, публікації яких знаходяться у відкритому доступі, порталом відділу підготовки фахівців вищої кваліфікації з вільним доступом до авторефератів та текстів дисертацій перед університетом залишається ще велике поле для діяльності. З метою інтенсифікації роботи ІФНТУНГ для підвищення свого рейтингу SCOPUS (база даних, яка індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серійні книжкові видання), в університеті вже тривалий час запроваджено рейтингове оцінювання наукових працівників щодо кількості публікацій у наукових фахових виданнях та індекс їх цитованості.

Читайте також:

Івано-Франківські викладачі стали лауреатами премії Президента України для молодих вчених

4 прикарпатських науковця отримали премії Президента України

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Карпатах знайшли австрійські укріплення часів Першої світової війни. ФОТО
Наступна : Працівники сектору молодіжної превенції просять допомогти розшукати дівчину з Івано-Франківська. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×