Унікальний Музей родинних професій у Франківську святкує своє десятиріччя. ФОТО

Цієї осені Музей родинних професій в Івано-Франківську святкує своє десятиріччя.

Досі не кожен мешканець міста знає про існування унікального Музею родинних професій, який знаходиться за адресою вул. Київська 6-а. Він розташований на подвір’ї власника і засновника Романа Михайловича Фабрики, і хоч у це складно повірити, але займає лише одну невеличку кімнату. Для зручності очікування перед музеєм знаходиться павільйон, пише UFRA.

Музей родинних професій входить у сімку найбільш ненудних музеїв України, за рейтингом журналу “Фокус”.  Також до ювілейної дати вийшла книга, у якій можна побачити перший проект будівлі, оскільки в реальності все вийшло зовсім по-іншому.

– До десятирічного ювілею я спромігся видати афішу, – розповідає Роман Михайлович. – На ній написано: «Працює щодня», але я хотів написати: «Працює цілодобово». Подзвониш о першій ночі – я за п’ять хвилин спущусь і вестиму екскурсію. Правда, за відповідну плату.

Очі розбігаються від різноманітних предметів уже в павільйоні. Привертають увагу вікна, прикріплені до стіни: в них представлені міні-експозиції чотирьох професій сім’ї. А в самому музеї представлено 150 професій родини. 

Автор музею – заслужений журналіст, котрий до того ж опанував близько 20 професій за своє життя. Декілька днів тому Роман Михайлович був нагороджений «Золотим пером Прикарпаття» (у 1984-му році він був першим в області журналістом, котрий отримав премію «Золоте перо» у Києві.

Перед входом до музею привертає увагу старий плуг. Роман Михайлович коментує:

«Девіз мого музею – від плуга до комп’ютера».

Цікаво, що деякі предмети тут є символами, значення яких розкриває гід під час екскурсії.

– Розпочав збирати експонати, напевне, ще коли тільки на ноги зіпнувся. Я з багатодітної сім’ї, де було семеро дітей. Вчився в залізничній школі. Сумарно у нашій родині понад 300 років залізничного стажу! Я прослідкував професії нашої родини десь до 1850 року. – ділиться власник

Завдяки тому, що Роман Михайлович – завзятий колекціонер, у музеї періодично відбуваються різноманітні виставки. З новинок у музеї – колекція вишивок.

Серед експонатів більшість – знаряддя, що використовував сам Роман Фабрика та його родичі у щоденній праці, а також нагороди. Серед останніх є і материні орден та медаль «Материнська слава». В день сторіччя від дня народження матері Романа Михайловича музей було освячено.

Відчувається, що кожен предмет є частиною історії не в загальному сенсі, а у глибоко інтимному. До кожного з них у екскурсовода теплі почуття, а тому виділити ніякий не може, щоб не принижувати інші.

Під його руками кожен експонат оживає і на мить переносить у свій час.

«Я не просто показую, я вчу», – відзначає незвичайний гід виняткового музею.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Програвши у карти коломиянка здійснила нічну прогулянку з дитиною голяка
Наступна : Як колишній соратник Януковича готує тріумфальне повернення “сім’ї” до України

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×