Український фотограф показав “неромантичний” побут карпатських пастухів. ФОТО

Фотограф з Києва Іван Чернічкін пожив у Карпатах з пастухами і переконався, що романтика їх ремесла сильно перебільшена.

Івану Чернічкіну — 32 роки. Живе в Києві. Закінчив факультет художньої фотографії в Інституті кіно і телебачення при Університеті культури. З 2004 року працює фотожурналістом, публікувався в New York Times, Daily Telegraph, Frankfurter Allgemeine Zeitung, журналах Vogue, «Російський репортер», «Вогник», «Навколо світу», передає Станіславське ТБ з посиланням на birdinflight.com.

Синє небо, зелена трава, чисте гірське повітря. У тіні столітньої смереки спить пастух, а навколо нього мирно пасуться овечки. І так кожен день з травня і до жовтня. Не робота, а ідилія. Так уявляє собі побут карпатського чабана більшість жителів України. І лише одиниці здогадуються, що насправді це пекельна праця. Адже навіть у шахтарів нормований робочий день і два вихідних на тиждень.

Образ пастуха ідеалізовано в казках, піснях, в кіно і мультфільмах. Ну а можливість на півроку піти з дому в гори від настирливої ​​дружини, неслухняних дітей і злий тещі робить працю пастуха ідеальним для більшості чоловіків.

Зате всі ці шість місяців доведеться вставати до сходу і лягати спати, коли сонце вже давно зайшло за горизонт.

До цього ще потрібно додати агресивне природне середовище, відсутність будь-яких побутових зручностей та матеріальну відповідальність за кожну корову, вівцю і кінь. І бути пастухом вам вже не дуже захочеться, як не хочеться більшості карпатської молоді.

У долині Ґаджина за 200 вівцями, 60 коровами і 10 кіньми все літо доглядають шість чоловік. Володька – наймолодший з них, йому 23 роки, а Моряк або просто Дід – найстарший, йому 70 років. Ще трьом Іванам та Миколі близько сорока.

Майже всі вони є пастухами більше 20 років. Але ніхто з них не хоче, щоб їхні діти стали пастухами.

За сезон шестеро харизматичних строгих чоловіків варять більше 10 тонн сиру, по 60 кілограмів на день. Звичайно ж, це всім відома карпатська бринза і менш відома вурда, так звана карпатська рікотта – варений сир із сироватки та овечого молока.

Крім сиру пастухи збирають чорницю, брусницю, гриби, ісландський мох і золотий корінь на високогір’ї. Збір і продаж ягід, сушених грибів і лікарських трав – додатковий заробіток для кожного з них. І в цьому питанні кожен сам за себе на відміну від варіння сиру та догляду за худобою.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Геращенко: Бойовики утримують 139 заручників
Наступна : У молодого мешканця Калуша вилучили кастет

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×