У Тернополі у працівниці дитсадка виявили туберкульоз. Керівництво ситуацію замовчує

Чутка про те, що у кухаря одного з місцевих дитсадків діагностували туберкульоз, швидко поширилась інтернетом. Мовляв, і санітарна книжка липова, і керівництво ситуацію замовчує. 

В обох установах інформацію підтверджують, однак запевняють, хвороба працівниці жодної загрози дітлахам не несе, повідомляє ІНТБ.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«Працівник не мав контакту, стосунку безпосереднього з дітьми. Це – не вихователь і не няня. І найголовніше, що дана діагностика була здійснена під час чергового медичного обстеження. Відповідно, працівник був відразу недопущений до роботи. Зараз він лікується».

В управлінні освіти також спростовують інформацію про замовчування інциденту керівництвом садка. Зважаючи на те, що лікарі діагностували туберкульоз у жінки тільки під час чергового медогляду, знати про це, каже начальник управління, не міг ніхто.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«Я хочу звернутися зараз до батьків дошкільного закладу №24, щоб вони не хвилювалися. Проблем немає. Не треба робити паніки і не треба нікого звинувачувати. В посадові обов’язки завідувачки навчального закладу не входить здійснювати перевірку. Здійснюють перевірку фахівці, медики і працівники санепідеміологічної служби».

У санепідслужбі ще раз заспокоюють, під час медичного огляду у працівниці садка діагностували закриту форму туберкульозу, яка, як відомо, не передається.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області

«За даними вже епідрозслідування встановлено, що хвора не є активна. Тобто вона не виділяє збудника в зовнішнє середовище. Враховуючи те, що немає виділення збудника, немає ніякої інфільтрації, деструкції, тобто це є раннє виявлення захворювання. Людина виявлена при проходженні медичного огляду, тобто це щорічне проходження медичного огляду. Ми маємо попередні дані проходження флюорографічних обстежень, де в нас пише, що це є норма, тобто людина була здорова».

Та, аби впевнитись, що всі здорові, у дитсадку все ж провели профілактичні заходи.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«Я хочу наголосити на тому, що управління освіти і науки одразу відреагувало службовою перевіркою та рядом профілактичних заходів на захворювання інфекційне. Були подані контактні телефони, списки працівників. Були обстежені діти коштами міського бюджету і проведена відповідна дезинфекція даного закладу».

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в області

«Проводяться певні заходи для того, щоби ті, хто контактував з нею, тобто були в певному контакті, спілкуванні, скажемо так, треба їх перевірити. Проводиться флюорографічне обстеження дорослого населення, яке там є. Тому це є як і за місцем проживання певні контактні особи, так і за місцем праці, відповідно, флюорографічне обстеження, а для дітей проводиться туберколінодіагностика».

Також у міському управлінні освіти спростовують інформацію, що жінка у садку працювала кухарем, вона, повідомляють, була підсобним робітником. І додають, аби ще раз заспокоїти батьків, готові зустрітися з ними особисто.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Родичі загиблого бійця АТО із Верховини отримають від облради 50 тис грн
Наступна : Петиція про надання Скрябіну звання “Народного артиста” уже набрала понад 23 тис підписів

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×