У спорті, як у житті: хто бореться – перемагає, хто стоїть на місці, то там і залишається. ІНТЕРВ’Ю зі спортсменами по джиу-джитсу

Джиу-джитсу – багатогранне бойове мистецтво із великим ступенем складності. Великої популярності воно набуло і на Івано-Франківщині. Саме про це свідчить кількість вихованців, а також кількість перемог в Івано-Франківської обласної Асоціації Джиу-Джитсу.

Станіславське ТБ повідомляло, що 15 жовтня, франківські спортсмени з джиу-джитсу відправились на чемпіонат України до Кривогу Рогу. Згодом, 18 жовтня, стало вдіомо, що прикарпатські спортсмени вибороли 28 медалей.

Як пройшов чемпіонат України для прикарпатських спортсменів, як тренуються хлопці та дівчата, а найголовніше – чим допомагає такий вид боротьби чотирирічним малюкам, про це журналісти  Станіславського ТБ дізнавались в Івано-Франківської обласної Асоціації Джиу-Джитсу, зокрема – президента Асоціації Михайла Хоптія, тренера і майстра спорту Юрія Рудя, а також кандидата у майстри спорту Андрія Ружастого.

  • Андрій Ружастий
  • Юрій Рудь
  • Михайло Хоптій
  • Михайло Хоптій
  • Юрій Рудь
  • Михайло Хоптій на тренуванні
  • Михайло Хоптій та Андрій Ружастий
  • Юрій Рудь
  • Михайло Хоптій - праворуч
  • Михайло Хоптій, Андрій Ружастий та Юрій Рудь
  • Михайло Хоптій
  • Юрій Рудь
  • Команда Джиу-Джитсу

– Михайле, нещодавно Ваша збірна повернулась з чемпіонату України, що відбувався у Кривому Розі. Ви, як президент Івано-Франківської обласної Асоціації Джиу-Джитсу, задоволені результатом?

– Звичайно, задоволений. Наша команда , а це 25 чоловік отримала 28 нагород, з них – 11 золотих медалей. Також 10 борців стали кандидатами у майстри спорту і один майстром спорту. Що тут додати – результат говорить сам за себе.

– Юрію, Ви на цих змаганнях були тренером і учасником. Що давалося важче – готувати хлопців чи самостійно вдосконалюватись?

– Це неможливо порівняти, особливо зараз. Адже за три роки тренерської практики, це вперше виграний мною чемпіонат України. Зрозумійте правильно: ти сам займаєшся – потієш фізично, проте морально відпочиваєш, особливо, коли є результат. А от коли маєш підопічних, то це відповідальність подвійна. Адже в учня вкладаєш душу і прагнеш, щоб він був кращий за вчителя. Мої учні мене не підвели – зайняли друге і третє місця на чемпіонаті. Що стосується мого виступу, то я не очікував такого результату, адже на два роки я практично “випав” з активного спорту. Після травм сухожиль і плеча я ввесь цей час відновлювався.
Проте за місячний термін підготовки, все ж таки став майстром спорту.

– Ви щасливчик чи професіонал?

– Швидше всього, я наполегливий. Спочатку моя наполегливість проявлялася у пошуку себе. Адже чим я тільки не займався: і різними видами боротьби, і плаванням, і спортивною гімнастикою. Я зрозумів, що тіло є інструментом, тільки потрібно ним навчитись володіти.

– Чи правда, що Ви за ніч скинули 5 кілограм перед змаганнями? Якщо так, то для чого?

– Так, це правда. Все для того, щоб потрапити у потрібну вагову категорію. При вазі 82 кілограми, мені потрібно було буквально за кілька годин досягти вагової позначки 77 кг, адже в останній момент у цій категорії не стало учасника. Починаючи з 12 години ночі я потів у тренажерній залі, потім на ліжку під трьома ковдрами – в одязі і шапці. Я не те що не їв, навіть не пив. Ціна перемоги дуже велика.

– Михайле, чи таке, фактично, виснаження організму не погіршує здоров’я в цілому?

– Звичайно, що все повинно бути з розумом. Має бути тренування, відпочинок та сон. Перевіряється і медичний стан майбутнього борця. У джиу-джитсу головне це кардіофізична , фізична та розумова підготовки. Наприклад, перед чемпіонатом кожен з існуючих клубів готував своїх учасників самостійно. Потім усі разом посилено готувались п’ять днів, після чого зробили тижневу перерву. Перед самими змаганнями була розминка.

– Знаю, що з чемпіонату Ви привезли найменшого кандидата у майстри спорту. Андрію, вам десять… Розкажіть, як же занесло Вас на джиу-джитсу, скільки Ви уже тут і як досягнули у своєму юному віці такої “перемоги”?

– Я хотів на тайський бокс, проте не вийшло. Тато мене 4 роки тому привів на джиу-джитсу. Потім самі заняття контролювала мама. Спочатку я не мав чим похвалитись, пізніше уже були призові місця. У Кривому Розі я зайняв першу і другу сходинку. Це додало мені стимулу й надалі боротися.

– То можна зробити висновок, що на чемпіонаті на всю Україну Ви гідно заявили про Прикарпаття?

(Ред. – відповідає Михайло Хоптій) – Нас дуже поважають, адже попередня обласна збірна заробила своє ім’я. Два роки назад у Харкові вони програли в один бал донеччанам. І то тільки через те, що суперників було 40, а наших всього 8. За два роки, через неспокійну ситуацію в державі, змінився і склад збірної, адже багато хлопців пішли на фронт. Та думаю, ми їх не підвели.

– Чи багато зараз дітей у Вас займається? Як проходить відбір?

(Ред. – відповідає Михайло Хоптій) – У нас силового відбору дітей немає. Індивідуальний підхід до кожного. У нас проходять тренерські іспити, методичні і тільки тоді тренуємо. Набираємо ми, як хлопчиків, так і дівчаток, яким виповнилося мінімум чотири роки.

– Невже таким маленьким діткам потрібна боротьба? Чим вона може бути корисною?

(Ред. – відповідає Михайло Хоптій) – Така думка хибна. В першу чергу – це дисципліна, фізичні дані, розвиток, техніка порятунку тіла від падінь і методи самозахисту. Психологічна і фізична підготовки також відіграють важливу роль. Тобто, першокласник уже цілком сформований, стійкий і витривалий.

– Під кінець, Ваші побажання закомплексованим дітям та невизначеним батькам.

(Ред. – відповідає Михайло Хоптій) – Зайняти себе обов’язково чимось потрібно. Спорт – це кращий метод для реалізації своєї енергії, особливо у гіперактивних дітей. Батькам раджу не боятися змінювати своїх чад. Навпаки – постаратися допомогти дитині зробити перший крок. У спорті, як у житті: хто бореться – перемагає, хто стоїть на місці, то там і залишається.

Читайте також: 

Прикарпатська команда з джиу-джитсу вирушила на чемпіонат України у Кривий Ріг. ФОТОФАКТ

Франківська команда з джиу-джитсу з бойовим настроєм чекає змагань у Кривому Розі. ФОТО

Юна франківчанка стала чемпіоном України з джиу-джитсу. ФОТО

Юний франківець став чемпіоном України в елітному дивізіоні джиу-джитсу. ФОТО

Прикарпатська команда з джиу-джитсу виборола 28 медалей на чемпіонаті України у Кривому Розі. ФОТО

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Останнього кошового отамана Запорізької січі канонізувала УПЦ МП
Наступна : У Львові до Почесного консульства Франції люди приносять лампадки і квіти. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×