У Рогатині відбувся VII обласний фестиваль народної творчості. ФОТО

В неділю,в м. Рогатині, в міському парку відпочинку ім. Романа Шухевича відбулося урочисте відкриття VII обласного відкритого фестивалю народної творчості «Пісні Опілля» та 600-річчя надання Рогатину Магдебурзького права.

Обласний фестиваль народної творчості «Пісні Опілля» плекає опільські пісенні традиції. Фестиваль започаткували ще 1995 року та проводять раз у 2 роки. Учасниками фестивального дійства у різноколірних вишиванках були кращі творчі колективи району, області, а також сусідів з Львівщини і Тернопілля. Були також офіційні гості з Польщі, міста-побратима Рогатина Краковіце, інформують у Рогатинській РДА.

Фестиваль розпочала святкова літургія в церквах Рогатина. Благословив фестиваль о. Дмитро Бігун. Від імені голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука «творчого довголіття рогатинським «Пісням Опілля» побажав учасникам та гостям опільського фестивалю заступник голови ОДА Ігор Пасічняк, зазначивши, що в області, незважаючи на складний час, продовжуватимуть проводити культурно-масові заходи, які популяризують нашу рідну мову, традиції та пісенне слово. Вітали святкову громаду начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак, голова Рогатинської райдержадміністрації Надія Цимбаліста, голова районної ради Володимир Штогрин, міський голова Рогатина Володимир Гусак та запрошені гості.

Як зазначила начальник відділу культури райдержадміністрації Ольга Рибій, фестиваль представляє автентику, звичаї, традиції, святкову ношу і самобутніх місцевих страв Рогатинщини.

Незважаючи на несприятливу погоду, впродовж дня тривала святкова фестивальна програма за участі колективів аматорської народної творчості Івано-Франківщини, Львівщини й Тернопільщини – представників Опілля і гостей з інших етнічних регіонів. Звучали старовинні пісні, фольклор, твори сучасників. Довгою алеєю вишикувалися павільйони з декоративно-ужитковими творами та своєрідні “Опільські подвір’я”, де гостей пригощали різними опільськими традиційними смакотами, співали, грали, танцювали і примовляли – кожне село по-своєму. Завершила фестиваль молодіжнашоу програма.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Львові хочуть отримати додаткові кошти з розмитнення на ремонт дороги у сторону Івано-Франківська
Наступна : У Раді з’явився проект закону про регулювання діяльності секс-закладів

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×