У Раді зареєстрували законопроект про заборону слів “Росія” і “Русь”

Народний депутат Оксана Корчинська зареєструвала у Верховній Раді законопроект «Про заборону використання історичної назви території України та похідних від неї слів в якості назви або синоніму Російської Федерації», пише Zaxid.net. Йдеться про слова «Русь» або «Росія», які, на її думку є «історичною назвою території, на якій розташована сучасна Україна». Натомість нинішню Росію пропонується називати «Московія».

Згідно із текстом законопроекту, який 7 липня розданий для ознайомлення усім депутатам Верховної Ради, за використання назв «Росія» чи «Русь» на означення російської держави каратиметься штрафом до 850 грн, а у повторному випадку – до 1700 грн.

Пані Корчинська, як випливає з її пояснювальної записки до законопроекту,  вважає вживання слів «Русь» і «Росія» «зазіханням на суверенітет України» і пропонує заборонити використання цих та похідних від них слів в офіційних документах органів державної влади, в публічних виступах посадових осіб, при висвітленні будь-якої інформації і створенні інформаційних матеріалів про Російську Федерацію у ЗМІ; у навчальних, картографічних, довідкових, енциклопедичних виданнях; в оголошеннях, рекламі, на вивісках, на дорожніх покажчиках; в поштових відправленнях; в аудіовізуальних творах, що поширюються український мовниками, а також «в інших сферах, де застосовується офіційна назва Російської Федерації».

Примітно, що у тому ж законопроекті вказано, що заборона не поширюється на документи, підручники, покажчики, карти і таке інше, які були виготовлені до набуття чинності нового закону. Окрім того, в якості синоніму «Російської Федерації», де міститься «заброронене» похідне слово від «Росія», рекомендується вживати «Московія».

Очевидно, що законопроект про перейменування Росії у Московію навряд чи має шанси на ухвалення, однак,зважаючи на склад нинішнього парламенту, подискутувати про це депутати зможуть досхочу.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Франківську викрали скульптуру встановлену голандським художником Werner Knompen
Наступна : Прикарпатських працівників ДАІ нагородили за службу на Сході

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×