socico

В останні 20 років у поляків зросла симпатія до українців – опитування

Найбільшою симпатією серед поляків користуються італійці, іспанці, чехи, словаки, шведи, угорці, англійці, швейцарці та голландці, – йдеться в опитування польського дослідницького центру CBOS, передає Польське Радіо. 

Найбільшу антипатію поляки відчувають до турків, палестинців, румунів, а особливо – до росіян та ромів. У порівнянні із минулорічним дослідженням, ставлення до 12 народів, які беруться до уваги в опитуванні, покращилося, а тільки до одного народу – росіян – погіршилося.

CBOS веде дослідження від 1993 року. На їхній підставі можна стверджувати, що із плином часу симпатія поляків до більшості народів зростає. Тільки у випадку 4-х народів можна говорити про незначне погіршення ставлення поляків. За останні понад двадцять років зросла симпатія зокрема до німців та українців.

Спочатку покращувалося ставлення і до росіян, але внаслідок подій останніх років і погіршення польсько-російських взаємин, симпатія до росіян виразно ослабла. Але й надалі вона є більшою, ніж в 90-их роках.

У результаті проведення дослідження виразно видно, що поляки із більшою симпатією ставляться до народів із вищим рівнем життя, а з більшою дистанцією підходять до націй, які походять із бідніших країн. Однак ця закономірність є нині менш помітною, ніж в 90-их роках. 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Шестеро гравців Франківського “Урагану” викликали до лав молодіжної збірної України
Наступна : Чи вартий велопереїзд ноги пішохода у Франківську?! ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×