У Нацгвардії роз’яснили процедуру голосування для військових у день виборів

25 жовтня усі військовослужбовці зможуть проголосувати на звичайних виборчих дільницях, розташованих за межами військових частин.

Про це повідомляє прес-служба Національної гвардії України, пише Станіславське ТБ.

Таким військовослужбовцям у день виборів має надаватися відпустка для участі в голосуванні не менш як на чотири години. Ця норма стосується військовослужбовців, які зареєстровані за місцем проходження служби.

Оскільки законодавчо не передбачено право будь-якого виборця змінювати місце голосування, то для мобілізованих, військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО, а також військовослужбовців, які не зареєстрували місце свого постійного проживання при військових частинах можуть виникнути перешкоди для участі у голосуванні.

Питання надання можливості підлеглим військовослужбовцям зазначених вище категорій прийняти участь у голосуванні належить виключно до компетенції командирів військових частин з урахуванням:

  • необхідності підтримання належного рівня бойової готовності та рівня загрози національній безпеці України;
  • права командира надавати дозвіл на виїзд офіцерам та військовослужбовцям, що проходять військову службу за контрактом, за межі гарнізону (ст. 216 Статуту внутрішньої служби);
  • визначення права голосування на місцевих виборах військовослужбовцям їх належністю лише до територіальних громад у яких зареєстровано їх постійне місце проживання.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : ОПОРА закликає франківців не продаватись у день голосування. ВІДЕО
Наступна : ОПОРА розказала, де на Івано-Франківщині застосовували чорний піар

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×