Учасники Тристоронньої контактної групи на перемовинах у Мінську домовилися до 20 січня обміняти 50 полонених з обох боків конфлікту на Донбасі, заявив спецпредставник голови ОБСЄ у групі Мартін Сайдік.
Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на ВВС Україна.
“Сподіваюсь, це не буде рівно 25 на 25, а буде менша кількість з боку окремих районів Донецької й Луганської областей і більша з українського боку”, – заявив він після переговорів.
Раніше прес-секретар Леоніда Кучми, який представляє Україну в цій групі, Дарія Оліфер написала у своєму Facebook, що ініціатива щодо обміну полоненими була від української сторони.
За її словами, йдеться про “понад 50 людей” – насамперед, поранених, важко хворих та жінок.
Також пані Оліфер написала, що Україна підтримує ініціативу представника Росії у Тристоронній контактній групі Бориса Гризлова щодо оголошення режиму тиші, який “повинен початися негайно”.
“Україна наполягає: без припинення вогню неможливі ні проведення розмінування, ні нормальне вирішення політичних, гуманітарних і економічних питань”, – додала вона.
Пізніше Мартін Сайдік уточнив, що вогонь має припинитися з півночі 14 січня.
Дарія Оліфер також написала, що міжнародні гуманітарні організації, зокрема Міжнародний комітет Червоного хреста повинні бути допущеними до ув’язнених на непідконтрольній урядові території, а також до українських громадян, які незаконно утримуються там.
“Представники окремих районів Донецької та Луганської областей неодноразово обіцяли це зробити, але поки що не виконали своїх обіцянок”, – написала вона.
“Леонід Кучма дуже жорстко поставив питання доступу Міжнародного комітету Червоного хреста до тюрем на окупованих територіях”, – пізніше додала представниця України у гуманітарній підгрупі Контактної групи Ірина Геращенко.
Крім того, за словами пані Оліфер, у ході перемовин вдалося знайти механізм погашення заборгованості за воду перед українськими підприємствами в окремих районах Луганщини.
“Важливо відзначити, що цей механізм знайдено у відповідності з українським законодавством з урахуванням гарантій російської сторони про погашення заборгованості”, – написала вона.
“Триває пошук рішення у політичній підгрупі. Українська позиція незмінна: вибори на непідконтрольній Україні частині Донбасу повинні пройти за українськими законами, стандартами ОБСЄ, за участі українських партій та ЗМІ”, – резюмувала Дарія Оліфер.
Мартін Сайдік констатував, що останнім часом відносини між Україною та Росією погіршилися, і це призвело до погіршення роботи Контактної групи.
У середу в Мінську проходили перші у 2016 році переговори Тристоронньої контактної групи. У них вперше як представник Росії брав участь Борис Гризлов, який напередодні відвідав Київ.
Читайте також:
Порошенко, Меркель і Олланд обговорили виконання Мінських угод – прес-служба
Викладач львівського університету закликає не лише бойкотувати вороже, а й пропагувати своє. ВІДЕО
Нардеп Парасюк заявив, що готовий взяти прикарпатських бійців ПС на поруки