У мешканців по вулиці Хмельницького виникла “біда” з будівельми компаніями

 ГО “Вектор Європейського Розвитку “ВАРТО” у соціальній мережі Фейсбук розповіла про проблеми будівництва будинку по вулиці Б. Хмельницького, 284.

Доброго дня, шановна громадо!!!І знову просимо Вашої уваги, до наболілого. Оскільки тем, які болять багато, і висвітлити усі важко, однак ця тема, скоріш “біда” мешканців вул. Б. Хмельницького 284 заслуговує на особливу увагу.

Будівельна компанія ТОВ “МС Імперіал Буд” та будівельна компанія ТОВ ” ЛЕВ БУД” розпочали будівництво багатоквартирного житлового будинку на вул. Б. Хмельницького 284-а у м. Львові, і здавалося б нічого нового та страшного, однак є безліч “але”, мова про які ітиме далі.

1. Отже, за даною адресою, серед інших приватних будиночків, був розташований приватний будинок, котрий було знесено для того, аби розпочати будівництво десятиповерхового житлового будинку з приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом вищевказаними забудовниками. Однак, бізнесмени не взяли до уваги той факт, що на межуючих ділянках з даною забудовою вже знаходяться житлові приватні будиночки, в котрих живуть сім’ї, інтереси та законні права яких будуть порушені даною забудовою-хоча що таке права та законні інтереси мешканців, громади, громадян…подумали собі бізнесмени.

2. Мешканцями було поставлено це питання на контроль, однак як і завжди їх не чули – ні чиновники, ні забудовники. Проте, справа набула нових барв з вступом у процес ГО “Вектор Європейського Розвитку “ВАРТО””
На численні запити, в різні державні органи та інстанції, вдалось залучити Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області до проведення позапланової перевірки на предмет дотримання забудовниками держаних будівельних норм та законодавства в сфері будівництва та експлуатації будівель.

3. За результатами даної перевірки було встановлено, що відстань від багатоквартирного житлового будинку, що зводиться до найближчого приватного будиночка на вул. Б. Хмельницького під номером 284 становить всього, УВАГА – 6,4 м., відстань до іншого приватного будиночка під номером 286-а становить 15м., під номером 286-б – 16,2 м., під номером 286 – 23, 3 м., що є порушенням вимог п. 3.13 ДБН 360-92 “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”згідно якого між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстань (побутові розриви ) не менше 15 м., а заввишки 4 поверхи і більше – 15 м. Однак, звертаємо увагу, що при розміщенні 9-16 поверхових житлових будинків (а в нашому випадку це 10 поверховий будинок) СУМІЖНО З КВАРТАЛАМИ САДИБНОЇ ЗАБУДОВИ ВІДСТАНЬ МІЖ САДИБНИМ БУДИНКОМ І ДОВГИМИ СТОРОНОАМИ БАГАТОПОВЕРХОВОГО БУДИНКУ ПОВИННА БУТИ НЕ МЕНША ЗА ВИСОТУ БУДИНКУ, ЩО ЗВОДИТЬСЯ, А В ДАНОМУ ВИПАДКУ ЦЕ 32 м.

4. Також встановлено, що проектом не забезпечено розрахунку кількість машиномісць для обслуговування даного багатоквартирного будинку на УВАГА- 99 квартир, яка згідно табл. 7.4а і примітки 1 згідно зміни # 4 ДБН 360-92 “Містобудування. Планування і забудова міських та сільськихя поселень ” мкладає 60 машиномісць (а згідно проекту передбачено 13 машиномісць на території проектованої ділянки та 8 машиномісць в підземному паркінгу).

5. Крім того, встановлено, що елементи проектованого будинку запроектовано на земельній ділянці в МЕЖАХ ЧЕРВОНИХ ЛІНІЙ, яка в перспективі підлягатиме вилученню для будівництва транспортної інфраструктури, що є порушенням вимог Примітки п. 1.3 ДБН В.2.3-5-2001 “Споруди інфраструктури. Вулиці та дороги населених пунктів”, згідно якої розмізення і будівництво наземних об’єктів житлово-цивільного, промислового призначення та ін. капітальних споруд, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!!

6. Разом з тим, виявлено порушення вимог містобудівного законодавства: особою, відповідальною за виконання бужівельних робіт, НЕНАЛЕЖНО ВЕДЕТЬСЯ ВИКОНАВЧА ДОКУМЕНТАЦІЯ ТА НЕДОТРИМАНО ВИМОГ ПРОЕКТУ ВИКОНАННЯ РОБІТ ЩОДО ДОТРИМАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ТА НОРМАЛЬНИХ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ УМОВ ДЛЯ ОБ’ЄКТІВ ПРИЛЕГЛОЇ ЗАБУДОВИ ТА БЛАГОУСТРОЮ ПРИВАТНИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ПО ВУЛ. Б. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО.

7. Наостанок, хочеться відзначити те, що усім винним винесено постанови про накладення штрафу за адмін. правопорушення у сфері містобудівної діяльності, а головне видано припис про усунення порушень у сфері містобудівної діяльності будівельних норм, державних стандартів і правил, однак дані недоліки не усунені, будівництво і надалі ведеться, а забудівельники і надалі ухиляються від отримання даного припису.

Але, хочеться друзі, відмітити позитивну динаміку у цій справі, а саме те, що за допомогою громадськості та свідомості громадян, ми все ж невпинними кроками йдемо до побудови громадянського, правового та європейського суспільства, де законні права та інтереси громад є непорушними та направду охоронюваними деожавою.
Боротися-ВАРТО!!!

P.S. Про усі подальші новини про рух цієї справи читайте на нашій сторінці, а також очікуйте на пресконференцію та сюжети ЗМІ.

Posted by ВАРТО on 21 липня 2015 р.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Люди Ляшка напали на Дурнєва, Крутчака і Барабошко. Повна версія відеосюжету
Наступна : “Екопродукт” з середини. Частина 1. ФОТО/ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×