socico

У Мексиці під пірамідою в священному місті майя Чічен-Іці виявили озеро

Відкриття зробили дослідники з Інституту геофізики та інженерного факультету Національного автономного університету Мексики в ході польових робіт з використанням методу тривимірної електротомографії, повідомляє ТАСС.

Виявлений підземний природний об’єкт має приблизно 25-30 метрів в ширину і 20 в глибину.

“Таке нерідко зустрічається в районах, де присутні карстові явища, таких як Юкатан, – зазначив один з авторів дослідження Рене Чавес Сегура. – Як правило, на глибині ці природні провали (сеноти) пов’язані між собою і формують мережу тунелів, де вода вільно переміщується; так утворюється природна водна мережа всього півострова”.

За словами вченого, тепер археологам потрібно відповісти на питання, чи знали майя про існування підземного озера до будівництва піраміди.

Чічен-Іца був заснований, ймовірно, в VI столітті нашої ери. До XVI століття, коли почалася іспанська колонізація Америки, він вже кілька сот років перебував у запустінні. Піраміда Кукулькана – бога вітру і води, вогню і повітря – вважається однією найвизначніших пам’яток стародавнього міста, який у 1988 році був внесений до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

“Наразі він користується дуже великою популярністю серед туристів, які приїжджають до Мексики, і щорічно його відвідують більше мільйона осіб”, – повідомляє видання.

 

 
 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 21,75 грн/дол.
Наступна : В Івано-Франківську пройшли змагання з тріатлону.

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×