У Львові хочуть відкрити “громадський простір” у честь покійного Андрія Кузьменка | Stanislavske.TV

У Львові хочуть відкрити “громадський простір” у честь покійного Андрія Кузьменка

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський розповів про особливості й труднощі створення громадського простору, де львів’яни могли би вшановувати пам’ять покійного лідера гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка, інформує Tvoemisto.tv.

Юліан Чаплінський розповів, що спершу був запит від «Фонду пам’яті Кузьми Скрябіна»: хотіли використати для цієї мети площу Маланюка. Проте довелось відмовитися від задуму, адже поблизу площі є житловий квартал. «Коли там збиратиметься молодь, яка гратиме, наприклад, на гітарах, то заважатиме тим, хто живе у будинках поруч», – говорить архітектор.

На його думку, для вшанування пам’яті Андрія Кузьменка найкраще підійде площа Олекси Гасина, що на перетині вулиць Коперника та Стефаника. «Там у нас є нерозв’язаний архітектурний вузол, який має потужне навантаження: бібліотека, картинна галерея, географічний факультет Франкового університету. Це привабливе туристичне місце, де є багато людей, зокрема студентів», – каже Юліан Чаплінський. Нині це місце має малопривабливий вигляд, тому головний архітектор Львова запропонував організувати конкурс, завдяки якому можна було б зібрати цікаві та оригінальні ідеї для подальшого втілення. 

«Це в жодному разі не буде пам’ятник на честь Андрія Кузьменка. Мова йде про створення універсального громадського простору, куди зможуть приходити всі охочі: як діти, так і дорослі. Яким буде цей простір – вирішимо під час проведення конкурсу. Ми не можемо диктувати, що там мусить бути. Це повинні вирішувати дизайнери», – говорить Юліан Чаплінський і додає: «Але можу сказати, чого там точно не має бути: палаток, де розливають пиво, а також МАФів».

За його словами, ситуація з батьками Андрія Кузьменка – банальне непорозумінням: перенесення розгляду цього питання на наступне засідання виконкому ЛМР вони сприйняли як відмову. «Міський голова Андрій Садовий попросив мене врахувати структурні та інженерні навантаження, розповісти про деталі конкурсу. Тож це питання ми розглянемо й підтримаємо на наступному засіданні виконавчого комітету міськради. Усі ми працюємо над тим, аби гідно вшанувати пам’ять Кузьми», – підсумував Юліан Чаплінський.

Напишіть відгук

Про автора

Читайте також

Яндекс.Метрика
Вхід


Зареєструватися
×