У Китаї видадуть “Кобзар” Шевченка з ілюстраціями китайських митців

Китайська делегація на чолі з віце-президентом Академії живопису і каліграфії Юй Генхуеєм наразі перебуває в Україні. Головною метою візиту є вивчення життя і творчості Тараса Шевченка. На зустрічі в Міністерстві культури китайська сторона повідомила, що по завершенню поїздки планується реалізувати проект з Шевченкіани — видати «Славетний Кобзар очима китайських митців».

Нове видання «Кобзаря» буде китайською мовою з ілюстраціями на сюжети творів Тараса Шевченка в стилі «гохуа», які створять китайські художники по враженнях, отриманих під час перебування в Україні. Крім того, передбачається організація виставок цих робіт — в Китаї до дня народження поета та в Україні до дня його перепоховання на Чернечій горі. Також, до виставок заплановано видання окремого каталогу, повідомляють ”Вікна” з посиланням на прес-службу Міністерства культури України.

Китайська делегація, до складу якої увійшли двадцять видатних китайські культурних діячів — президентів і віце-президентів китайських художніх академій, директорів музеїв, галеристів, художників, відвідує музеї та історичні місця, пов’язані з життям і творчістю Шевченка в Києві, Каневі та Моринцях. У рамках візиту в Національному музеї Тараса Шевченка і Національній академії мистецтв України відкрились дві окремі виставки картин китайських художників, членів делегації. Також, планується провести мистецький захід у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Міністерство культури України всебічно сприятиме реалізації запланованих мистецьких проектів, які засвідчують високу взаємну зацікавленість у розвитку культурних взаємовідносин між Україною та Китайською Народною Республікою.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Каналу Ахметова дозволили мовити у зоні АТО
Наступна : На Майдані побились українські і польські вболівальники. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×