Днями, у столичному кінотеатрі “Оскар” в ТРЦ Gulliver відбувся прем’єрний показ фільму “Політ золотої мушки”, відзнятий на Верховинщині.
Стрічку представив режисер фільму разом зі знімальною групою та акторами. Музичний настрій створював учасник вокального талант-шоу “Голос країни” Іван Пилипець, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на verchovyna.at.ua
“Політ золотої мушки” – українська стрічка режисера Івана Кравчишина, котрий назвав це кіно “наївною комедією”. Фільм створено за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Сценарій до фільму написав Іван Кравчишин за мотивами оповідань Богдана Волошина. Усі події відбуваються в Галичині – “маленькій самодостатній цивілізації, яка живе у центрі Європи”.
У 2015 році фільм отримав приз “За кращу музику до повнометражного фільму” XXIV Відкритого фестивалю кіно країн СНД, Латвії, Литви та Естонії “Кіношок”. Також стрічка взяла участь у Національній конкурсній програмі Одеського Міжнародного кінофестивалю.
В Україні стрічка вийде у прокат 25 лютого 2016 року.
Сюжет
Стрічка розділена на три частини – філософські новели про три головні вчинки людини у житті – її народження, продовження роду та смерть. Розповідь веде мала дівчинка, яку усі називають хлоп’ячим іменем Микола. Вона має поетичну душу і пам’ятає усі настанови свого Дзідзьо (діда).
“Дзідзьо казали, що життя – то політ золотої мушки над вогнем – дуже яскраве, але коротке”.
Перша новела “Гранда”
Це невелика замальовка про футбол, де команду-переможця «Сокола» погнала за село переможена команда “Вірвус”. По дорозі вони наробили значного галасу: спалили колгоспну скирту, три морги гречки, сільраду, розвалили корівник, навіть зупинили поїзд з Берліна, в якому їхав поважний посол, і обварили його кавою! І все через воротаря “Вірвуса” Юзика, котрий був змушений бігати між стадіоном і лікарнею, бо лікарі не хотіли приймати пологи в його дружини.
Друга новела “Полонез Швідерського”
Ця частина – про весілля. Молода вже має великого живота, а наречений, хоч і бере її за дружину, та своєї участі у створенні цього живота не визнає. Хлопець повсякчас намагається знайти собі утіху “на стороні”. Закінчується історія радісною новиною для молодика – молода не вагітна, вона навмисне підклала собі подушку. Хлопець розуміє, що з нею буде нелегко по житті.
Третя новела “Тестамент”
Вмерли Дзідзьо – батько Миколиного Тата і Стрийка Михаля. Та перш ніж покинути цей світ, Дзідзьо написали заповіт. Власне навколо нього і розгортаються події. Аби переконати нотаріуса, що дід помер, треба взяти довідку у лікаря, якого треба ще впіймати на робочому місці.
Зрештою з’ясувалося, що Дзідзьо відписали половину хати й майна товариству “Просвіта”, а другу половину – під майбутню амбасаду Канади у Львові. Діти змирилися з волею батька, та природа вирішила питання інакше – блискавка вдарила в електричний шток на хаті, і за годину замість хати було лише згарище.
“Люди не люблять дивитися у небо, бо у них шия болить. Вони, як вівці, дивляться у землю”.
Цікаве про фільм “Політ золотої мушки”
- Ідея створення щирої української комедії виникла у Івана Кравчишина на початку 90-х років. Хотілося показати життя галицького села як воно є, через феєрверк невдаваних емоцій та яскравих природних фарб, в оточенні гір, серед чистих дворів, без жодних ознак зовнішньої реклами та інших “благ” цивілізації. Як не казково це звучить, але на Галичині так є, і можна сподіватися, що ще так буде!
- Зйомки відбувалися в селах Ільці, Бистрець, Криворівня, Віпче, Микуличин та місті Верховина Івано-Франківської області, а також в місті Добромиль Львівської області. До зйомок було широко залучено місцеве населення, яке зберегло відверте і рівне ставлення до всіх, без поділу на “вищих” і “нижчих”, без жодного орієнтування на якісь політичні інтереси. Це світ, де всі рівні, всі відчувають себе комфортно і живуть у гармонії з самими собою і з оточенням.