У Києві презентуватимуть п’ятигодинну сонОперу за романом Прохаська “Непрості”. ВІДЕО

Уже завтра, в ніч з 9 на 10 липня у одному з павільйонів Національного комплексу “Експоцентр України” в Києві відбудеться показ сонОпери “НепрОсті” за однойменним романом Тараса Прохаська.

Захід пройде в рамках арт-програми фестивалю Atlas Weekend, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на Cultprostir.

Творцями опери є сучасні українські композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко, які працювали над нею близько чотирьох років. Вони кажуть, що дійство передаватиме відчуття великого плацкартного вагону на 100 осіб.

“У цьому творі індивідуальна режисура, де кожен може створити власний образ і розвинути його. Ми даємо право на все, адже тут набагато ширший спектр можливостей, ніж в оперному театрі: можна спати, дрімати, закрити вуха чи навіть встати й піти”, – розповів Роман Григорів.

Для слухачів готують матраци і пледи, оскільки сонОпера триватиме близько 5 годин. У ній прозвучить препарований рояль, контрабас, віолончель, скрипка, ударні та іграшкове піаніно, яке Ілля Разумейко спеціально привіз із Відня, тому що, за словами музикантів, його неможливо знайти в України. В супроводі цих інструментів актор театру “ДАХ” Дмитро Ярошенко читатиме текст роману “НепрОсті”, а співачка Чень Юнь Цзя виконає китайські народні пісні.

Композитори сказали, що планують постійно проводити подібні перформанси.

“Не обов’язково нічні, але глядачі повинні будуть спати, – зазначає Роман Григорів. – Адже коли людина перебуває у стані дрімоти, музичний матеріал заходить найкраще”.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “Ця річ є дуже корисною для самопрезентації”, – франківець створив віртуальний тур Прикарпатським університетом. ФОТО
Наступна : В Івано-Франківську публічне акціонерне товариство незаконно використовувало землю майже 4 роки

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×