У Коломиї викладачі і студенти ПТУ залишилися без зарплат та стипендій

Три профтехучилища у Коломиї тепер мають утримуватися коштом міського бюджету. Але коштів у міських скарбницях майже по всій Україні на утримання професійно-технічних училищ – обмаль.

Як повідомляє “Дзеркало Коломиї”, у трьох коломийських професійно-технічних училищах – ВПУ №10, 14 та 17 – навчається 1700 студентів. Навчання тут безкоштовне, щомісяця всім студентам виплачують стипендію, для пільгових категорій передбачено триразове безкоштовне харчування, передає Станіславське ТБ.

Оскільки в закладах навчається чимало дітей з малозабезпечених родин, сиріт і напівсиріт, мешканців сіл, то 311 гривень стипендії є доволі помічними. Ці кошти діти витрачають на проїзд та харчування.

«Обід в їдальні коштує 15 гривень, ще плюс проїзд. Вчимося у місяць 24 дні, от і порахуйте, яка сума виходить за місяць», – каже студентка ВПУ №14 Христина Бобела.

Міський бюджет зміг виділити лише2 млн 800 тис. грн. Коштів у кращому випадку вистачить на один місяць. Вже у січні викладачі і студенти залишилися без зарплат та стипендій.

Але цьогоріч вона та інші студенти можуть залишитися без цих коштів, бо у міському бюджеті, на плечі яких й лягло утримання ПТУ, – грошей нема.

На утримання цих навчальних закладів потрібно 25 млн 600 тис грн на рік. Міський бюджет зміг виділити лише 2 млн 800 тис. грн. Коштів у кращому випадку вистачить на один місяць. Вже у січні викладачі і студенти залишилися без зарплат та стипендій.

«Ситуація аналогічна по всій країні, – каже заступник міського голови з гуманітарних питань Володимир Бойцан. – Там, де є більше двох таких навчальних закладів, місцеві бюджети потягнути їхнє утримання не можуть. В Івано-Франківську, наприклад, дефіцит становить близько 100 млн».

З 1700 студентів лише 294 – коломияни. Всі решта – мешканці Коломийського району, інших районів та навіть інших областей. Тому, відповідно, розмірковують у ратуші, на навчання цих дітей мали приходити субвенції звідти. Але чи в силі бюджети інших районів виплачувати ці кошти? Мабуть, що ні.

«Міська рада виділила з бюджету ці 2 млн 800 тис. грн на утримання профтехучилищ, при цьому автоматично зменшили до 11 місяців бюджет заробітних плат інших працівників бюджетних сфер міста. Я говорю про дошкільні, позашкільні заклади, які утримуються якраз за рахунок податків коломиян», – наголошує перший заступник міського голови Сергій Коцюр.

«Але з іншого боку, – продовжує Володимир Бойцан, – до нас можуть прийти платники податків й спитати, куди витрачаються їхні кошти, чому вони платять гроші на Коломию, а навчаються діти з інших районів й областей».

Нині інтенсивно поширюються чутки про закриття в Коломиї двох профтехучилищ. Але у міськраді це спростовують і наголошують: це лише плітки злих язиків. «Процедура закриття навчального закладу – складна, у законі для цього чітко визначені умови, – наголошує Володимир Бойцан. – Зараз йде пошук можливих джерел фінансування».

У трьох коломийських профтехучилищах настрої вкрай песимістичні. «У нас навчаються діти з малозабезпечених сімей, – каже директор вищого ПТУ №14 Павло Бирчак. – Куди вони підуть у разі закриття закладу? А в нас мають можливість отримати робітничу спеціальність і знайти своє місце в житті».

Якщо профтехосвіта залишиться без засобів для існування, побоюються в ратуші, молодіжна злочинність зросте в рази, адже діти, переважно з бідних сімей, опиняться просто на вулиці.

У міськраді все-таки продовжують вишукувати кошти на утримання училищ і надіються від уряду державних субвенцій.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Калущині карантин у школах продовжили до 7 лютого
Наступна : Франківські баскетболістки приурочили матч пам’яті бійця Андрія Прошака. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×