У Коломиї презентували виставку творчості родини Приймаків з Косова. ФОТО

4 березня у Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського відкрили виставку творчості родини Приймаків з Косова.

Митці презентували майже сто виробів з дерева та художнього текстилю, повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Мистецька родина працює у напрямку збереження й примноження традицій народного мистецтва Гуцульщини та України. Працюють над своїми виробами кожного дня – розповів Йосип Приймак.

“Для нас дуже важливо зберегти українську історичну цінність, не загубити в часі мистецькі вміння наших прадідів, і щодня їх вдосконалювати у своїй роботі”, – провадить розмову пан Йосип.

Серед представлених робіт були й портрети, виконані в гобеленах із зображенням трьох титанів української нації: Тараса Шевченка, Івана Франка й Лесі Українки.

Захід відвідав також правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Василій (Івасюк) разом з деканом Косівським о. Романом Іванюликом.

Архієрей у своєму слові зазничив, що людське життя є швидкоплинне і ми не маємо змоги щось викреслити чи виправити в ньому. Ліна Костенко про це пише так: “Життя іде і все без коректур, і як напишеш, так уже і буде”.

“Дійсно, родина Приймаків золотими руками і цілим життям пише духовні твори мистецтва, які залишає нам та передає своїм нащадкам. Їхня душа проростає у творчих роботах так урожайно, як та пшениця весною на доброму полі, і тому ми маємо зберігати цю спадщину для наступних поколінь”,- сказав архієрей.

На завершення всі присутні мали змогу милуватися мистецькою працею родини Приймаків.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську вперше презентуватимуть соціальний проект “Форум театр My Way”
Наступна : Порошенко нагородив трьох жінок з Прикарпаття

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×