У Коломиї на Водохреща освятять льодові скульптури

Завтра, 19 січня, о 10 годині у селі Нижній Вербіж Коломийського району відбудеться освячення льодових скульптур.

До роботи задіяли 50 мешканців села. Люди різали лід брилами і носили їх зі ставка до річки. Вага однієї такої брили 80 кг. Односельчани працювали над льодовими скульптурами чотири дні. Заважало тепло та свята. Але незважаючи ні на що у Нижньому Вербіжі за цей час постало ціле льодове містечко. Тут є огорожа, тризуб, величезний хрест, престіл, вівтар, капличка. Зараз сільські ентузіасти з льоду витесують “Тайну вечерю”. Буде й Ісус Христос і 12 апостолів. А ще умільці  планують  зробити з льоду сани з оленем, передає Станіславське ТБ посилаючись на ГК.

Ідея витесати “Тайну вечерю” з льоду зародилася у Богдана Ланового, який у селі  Нижній Вербіж керує хором. Саму роботу виконав  сільський різьбяр Тарас Ткачук.

Чоловіки у роботі використовують спеціальні інструменти, яким по 70 років, належать вони Костянтину Шунгалюку. Вони мають спеціальні гаки, за допомогою яких піднімають льодові брили.

Всі льодові скульптури вночі підсвічуватимуть ліхтариками, а для моржів, які візьмуть участь у завтрашньому святі,  зробили спеціальне льодове крісло.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Україні від грипу вже померли 46 людей
Наступна : По всій території України прогнозують до 24 градусів морозу. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×