У Карпатах триває відбудова обсерваторії на горі Піп Іван. ФОТО

Днями, у рамках візиту Віце-прем’єра, Міністра вищої освіти і науки Республіки Польща Ярослава Говіна в Україну, відбулося сходження на гору Піп Іван (2028 м, Чорногірський хребет, Карпати) з метою ознайомлення з процесом відбудови найвищого високогірного наукового об’єкту України – астрономічно-метеорологічної обсерваторії.

Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на Паралелі.

Міжнародний проект з відновлення обсерваторії реалізовує спільно Прикарпатський національний університет і Варшавський університет за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща. В сходжені взяли участь заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, Посол Республіки Польща в Україні Генріх Літвін, радник-посланник Посольства Республіки Польща в Україні Рафал Вольський, ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, директор Студій Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький, начальник УДСНС у Івано-Франківській області Володимир Чернецький, представники українських і польських органів влади, науковці та журналісти.

Учасники позитивно оцінили стан виконаних робіт та ознайомилися з планом реалізації наступних етапів відбудови обсерваторії.

Обсерваторію на горі Піп Іван планують відкрити у 2018 році.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Більшість українців не відпочиватимуть цього літа: похмура статистика
Наступна : Минулої доби на Прикарпатті горіло сміття, сіно та квартира

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×